تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 07:08

کد مطلب: 233549 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تنش میان انگلیس و روسیه بخاطر یک جاسوس بالا گرفت /لاوروف:لندن درخواست مسکو برای ارائه نمونه گاز استفاده شده در حمله سالزبری را رد کرد

مازندمجلس: وزیر خارجه روسیه گفت که دولت انگلیس درخواست مسکو برای ارائه نمونه گاز شیمیایی استفاده شده علیه جاسوس انگلیس را رد کرده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از یویور نیوز، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه می‌گوید که به دولت انگلیس گفتیم که نمونه گاز استفاده شده در حمله سالزبری را در اختیار ما قرار دهند اما لندن از این اقدام خودداری می‌کند.
 تنش میان انگلیس و روسیه بر سر ادعای دست داشتن روس‌ها در مسموم کردن سرگئی اسکریپال»، یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار بالا گرفته است.
سرگئی اسکریپال پیشتر سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه بوده و در سال 2010 با جاسوس‌های روس که در غرب گرفتار شده‌ بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت.
هفته گذشته این جاسوس دوجانبه به همراه دختر 33 ساله‌‌اش در یک مرکز خرید در شهر سالزبری انگلیس بی‌هوش پیدا شدند. به دنبال این حادثه پلیس محلی اعلام کرده بود که این دو در معرض یک ماده ناشناس شیمیایی قرار گرفته‌اند. 
لندن با متهم کردن دولت روسیه، مسکو را عامل حمله با گاز شیمیایی به اسکریپال معرفی کرده است، ادعایی که توسط روسیه رد شده است.
به دنبال این اتهامات بی اساس، وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه سفیر انگلیس در مسکو را فراخواند و از این کشور خواست نمونه ماده استفاده شده که لندن ادعا می‌کند علیه این جاسوس استفاده شده را در اختیار آنها قرار دهد تا بررسیهای لازم روی آن صورت بگیرد؛ درخواستی که توسط انگلیس رد شده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #روسیه #استفاده #جاسوس #سالزبری #اسکریپال #سرگئی #نمونه #دنبال #شیمیایی #دوجانبه #می‌کند #خارجه #اختیار #لاوروف

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تنش میان انگلیس و روسیه بخاطر یک جاسوس بالا گرفت /لاوروف:لندن درخواست مسکو برای ارائه نمونه گاز استفاده شده در حمله سالزبری را رد کرد


X https://sport45.site/