تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 07:23

کد مطلب: 233555 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رکورد زنی آمریکا / کسری بودجه ۲۱۵ میلیارد دلاری

مازندمجلس: وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد به دلیل کاهش درآمدها و افزایش مخارج، کسری بودجه دولت در ماه فوریه به ۲۱۵ میلیارد دلار رسید.

مازندمجلس: بنا بر بیانیه بودجه ماهانه وزارت خزانه داری، این رقم در مقایسه با کسری ۱۹۲ میلیارد دلاری در فوریه ۲۰۱۷ افزایش نشان می دهد. پیش تر کارشناسان اقتصادی در نظرسنجی رویترز پیش بینی کرده بودند دولت با کسری ۲۱۶ میلیارد دلاری ماهانه مواجه شود که رکورد جدیدی محسوب می شود. این کسری تحت تاثیرات تراکنش های ماهانه نبوده است.
به گزارش نامه نیوز کسری بودجه سال جاری مالی که از اکتبر ۲۰۱۷ آغاز شده است به ۳۹۱ میلیارد دلار رسیده که بیشتر از ۳۵۱ میلیارد دلار دوره مشابه سال قبل است. لایحه کاهش مالیاتی که اواخر سال گذشته به تصویب رسید در کنار افزایش هزینه های دولت باعث شده است کسری سالانه به یک تریلیون دلار برسد. پیش تر نیز در دوران اوباما- رئیس جمهور پیشین آمریکا چهار کسری سالانه یک تریلیون دلاری را تجربه کرده بود اما نباید فراموش کرد که این کسری ها در زمان بحران مالی تاریخی، رکود و مخارج ناشی از سیاست انبساطی اتفاق افتاد.
کسری سال ۲۰۱۷ به ۶۶۶ میلیارد دلار رسید. عواید دولت در ماه گذشته در مقایسه با فوریه ۲۰۱۷ با ۹ درصد کاهش به ۱۵۶ میلیارد دلار رسید، در حالی که مخارج با ۲ درصد افزایش به ۳۷۱ میلیارد دلار رسید.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #میلیارد #دلاری #افزایش #بودجه #ماهانه #مخارج #سالانه #تریلیون #گذشته #مقایسه #آمریکا #رکورد #فوریه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رکورد زنی آمریکا / کسری بودجه ۲۱۵ میلیارد دلاری


X https://sport45.site/