تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 08:51

کد مطلب: 233570 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جدال بر سر جاسوس سابق روس / روسیه، انگلیس را تهدید کرد

مازندمجلس: زاخارووا روسیه تهدید کرده که تمامی رسانه‌های انگلیسی را از کشور اخراج می‌کند.

مازندمجلس:  این تهدید از سوی دولت روسیه پس از آن اعلام شد که انگلیس هشدار داد اگر شواهدی دال بر دست داشتن مسکو در حمله شیمیایی به جاسوس دو جانبه سابق روس در انگلیس بیابد مجوز فعالیت شبکه خبری "راشاتودی" را لغو می‌کند.
به گزارش نامه نیوز جنگ لفظی روسیه و انگلیس پس از آن شدت گرفت که لندن به روسیه تا نیمه شب روز سه شنبه زمان داد تا این مساله را شرح دهد که چگونه یک عامل شیمیایی دوران شوروی علیه یک جاسوس سابق و دخترش به کار رفته است.
اداره تنظیم مقررات رسانه‌های انگلیس اعلام کرد که راشاتودی مجوز فعالیتش در انگلیس را از دست می‌دهد اگر که دولت ترزا می، نخست وزیر متوجه شود که مسکو در این حمله دست داشته است.
راشاتودی از قول ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش داد: اگر از فعالیت راشاتودی در انگلیس جلوگیری به عمل آید، روسیه نیز مقابله به مثل می‌کند و هیچ رسانه انگلیسی در روسیه دیگر حق فعالیت ندارد.
زاخارووا در جریان صحبت با کانال تلویزیونی روسیا ۱ همچنین به دولت انگلیس هشدار داد که هیچ کس نباید یک قدرت اتمی را تهدید کند.
وی همچنین جلسه پارلمان انگلیس را درباره این حمله به این جاسوس سابق "یک نمایش" توصیف کرد و گفت: هیچکس نباید در پارلمان هیچ کشوری وارد شود و بگوید من ۲۴ ساعت به روسیه زمان داده‌ام. تلاش نکنید ما را بترسانید. زمانی که یک نهاد خارجی در یک کشور که توسط مردمی که کاری با سیاست خارجی ندارند اداره می‌شود و این شغل برمبنای پوپولیسم ایجاد شده، تنها می‌خواهند حرف‌های ترسناک بزنند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #روسیه #جاسوس #راشاتودی #تهدید #فعالیت #همچنین #نباید #خارجی #زاخارووا #پارلمان #گزارش #هشدار #شیمیایی #می‌کند #اعلام #اداره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جدال بر سر جاسوس سابق روس / روسیه، انگلیس را تهدید کرد


X https://sport45.site/