واردات محصولات تراریخته امنیت غذایی کشور را نشانه رفته است/ وزیر هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات کشاورزان ندارد

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 11:00

کد مطلب: 233606 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بدری در موافقت با استیضاح وزیر کشاورزی

واردات محصولات تراریخته امنیت غذایی کشور را نشانه رفته است/ وزیر هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات کشاورزان ندارد

مازندمجلس: نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات محصولات تراریخته سلامت و امنیت غذایی کشور را نشانه رفته، گفت: متأسفانه هیچ اراده‌ای در وزارت کشاورزی و شخص آقای وزیر برای حل مشکلات بخش کشاورزان وجود ندارد.

مازندمجلس:، صدیف بدری در موافقت با استیضاح وزیر کشاورزی در نشست علنی امروز مجلس (چهارشنبه 23 اسفند 96)، گفت: مشکلات بخش کشاورزی را چه در تذکرات کتبی و شفاهی، چه در نطق‌هایم در مجلس و چه در دیدار با شخص وزیر به وی گوشزد کرده‌ام اما متأسفانه هیچ اراده‌ای در وزارت جهاد کشاورزی و شخص آقای حجتی در جهت رفع این مشکلات دیده نمی‌شود. 

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های گذشته در توزیع اعتبارات عملکرد مناسبی نداشته‌ است و علیرغم وجود قوانین روشن و صریح و تأمین مالی مورد نیاز در بخش مدیریت این منابع و توزیع امکانات در بین استان‌های کشور شاهد تبعیض و بی‌عدالتی که محصول سوءمدیریت شخص وزیر است هستیم. 

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در بحث بازاریابی محصولات کشاورزی شاهد خام‌فروشی هستیم، سهم میزان تولید محصولات با سهم میزان درآمد و ارزش افزوده محصولات با یکدیگر همخوانی ندارد و این امر باعث شده است تا کمترین میزان درآمد عاید کشاورزان، دامداران، روستاییان و عشایر کشور شود. 

بدری خاطرنشان کرد: عدم سرمایه‌گذاری مناسب در صنایع تبدیلی و صنایع بسته‌بندی و برندسازی باعث شده است تا در محصولات صادراتی نیز کمترین میزان ارزش افزوده نصیب کشور شود.

وی افزود: صنایع تبدیلی و بسته‌بندی مرتبط با این محصولات بسیار ضعیف است و این امر باعث شده است که علاوه بر عدم نفوذ در بازار حوزه قفقاز و روسیه شهرهای کوچک و روستاها به سرعت از جمعیت خالی شوند. آقای حجتی شما که در دولت‌های مختلف وزیر جهاد کشاورزی بودید بیشترین نقش و کوتاهی را در خالی شدن روستاهای کشور از سکنه و کاهش جمعیت از 70 درصد به کمتر از 25 درصد فعلی هستید و باید پاسخگو باشید. 

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متأسفانه در تولید و صادرات محصولات کشاورزی آشفتگی حاکم است و در طول سال‌های گذشته هیچ اقدام مناسبی در این باره انجام نشده است و برای صادرات تولیدات کشاورزی به کشورهای همسایه وزارت کشاورزی هیچ برنامه‌ای نداشته و ندارد. 

بدری خاطرنشان کرد: با وجود تولیدات مناسب داخلی متأسفانه به دلیل سوءمدیریت و برنامه‌ریزی‌های وزارت کشاورزی و گاهی به دلیل وجود رانت برای افراد خاص نسبت به واردات محصولات کشاورزی و دامداری به ویژه در ایام برداشت تولیدات کشاورزی مجوز واردات از کشورهای خارجی داده می‌شود. از سوی دیگر واردات محصولات خطرناک تراریخته بدون ضابطه در حال انجام است که سلامت و امنیت غذایی کشور را نشانه رفته است. 

وی افزود: آقای حجتی شما هر وقت خواستید محصولات تولیدی کشاورزان را خریداری کنید با قیمت پایین و پرداخت قسطی این کار انجام شده است و در مقابل آن در پرداخت وام و تسهیلات با بهره بالا وام داده‌اید و با جرایم سنگین توسط بانک‌ها کمر کشاورزان و دامداران را شکستید. 

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای حجتی شما و دیگر دولتمردان، کشاورزان، دامداران و عشایر و روستانشینان را به خاک سیاه نشاندید و با سوءمدیریت و بی‌تدبیری و بی‌حالی خود باعث مرگ آنان شدید.

بدری در پایان خاطرنشان کرد: بیایید یک بار دیگر با اعتماد به جوانان نخبه نسل دومی و نسل سومی انقلاب عرصه مدیریت کشور را از افرادی تکراری و خسته خالی کنیم. 


منبع : فارس

برچسب ها : #کشاورزی #محصولات #وزیر #کشاورزان #مجلس #میزان #وزارت #واردات #اظهار #اسلامی #نماینده #شورای #صنایع #اسلام #شورا #تولیدات #سوءمدیریت #خاطرنشان #دامداران #اردبیل #ندارد #مشکلات #متأسفانه #افزود #بسته‌بندی #جمعیت #تراریخته #تبدیلی #استیضاح #صادرات #نشانه #پرداخت #کشورهای #اراده‌ای #امنیت #غذایی #عشایر #موافقت #گذشته #توزیع #هستیم #مناسبی #سال‌های #تولید #مدیریت #کمترین #افزوده #درآمد #مناسب

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : واردات محصولات تراریخته امنیت غذایی کشور را نشانه رفته است/ وزیر هیچ اراده‌ای برای حل مشکلات کشاورزان ندارد


X https://sport45.site/