تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 11:44

کد مطلب: 233618 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی وزارتخارجه: تغییر در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست/ آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند

مازندمجلس: سخنگوی وزارت خارجه در آخرین نشست خبری خود در سال 96 در پاسخ به سوالی در مورد تغییر وزیر امور خارجه آمریکا و تاثیر آن بر برجام، تصریح کرد: این تغییرات و تحولات و آمد و شدها در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست و ما در طول این مدت شاهد تحولات و تغییرات متعدد در هیات حاکمه کنونی آمریکا بوده‌ایم.

مازندمجلس: بهرام قاسمی با بیان اینکه این تغییر و تحولات موضوع داخلی آمریکاست و همه جهانیان شاهد این تغییرات هستند، تصریح کرد: آنچه که برای ما مهم است سیاست‌ها و رویکردهای آمریکا در مورد مسائل جهانی، ‌بین‌المللی و همچنین ایران است. ما این رویکردها را دنبال می‌کنیم و در قبال آن مواضع خود را اتخاذ می‌کنیم.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوالی در مورد گفت‌وگوی رییس‌جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در آینده و اینکه برخی معتقدند این گفت‌وگوها در چارچوب این صورت می‌گیرد که به برجام فشار وارد شود و به نوعی این قرارداد را تحت تاثیر قرار دهند، گفت:‌ من الان در خصوص ارتباط این موضوع با برجام صحبتی نمی‌کنم،‌ این یک بحث طولانی است.
وی ادامه داد: ما معتقدیم هرگونه تلاش برای تثبیت و ثبات امنیت جهانی امری مثبت است و ما از این تلاش‌ها استقبال می‌کنیم. البته در کنار این به این موضوع نیز توجه داریم که در عمل و تجربه دیده شده که چندان نمی‌توان به رویکردها و سیاست‌های ایالات متحده اعتماد کرد و آنها قابل اعتماد نیستند.
وی ادامه داد: ولی همان‌طور که گفتم ما از هر گامی که می‌تواند به ایجاد ثبات در منطقه کمک کند استقبال می‌کنیم.
این خبر تکمیل می شود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #می‌کنیم #اعتماد #آمریکا #موضوع #برجام #وزارت #استقبال #سیاست‌ #ادامه #جهانی #نیستند #تغییر #اینکه #سخنگوی #همچنین #رویکردها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سخنگوی وزارتخارجه: تغییر در هیات حاکمه آمریکا امر جدیدی نیست/ آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند


X https://sport45.site/