تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 11:56

کد مطلب: 233625 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جسد یک شهروند روس دیگر در لندن پیدا شد

مازندمجلس: نیکولای گلوشکف، معاون سابق مدیرکل آئروفلوت، بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیهجسد یک مرد روس که با یکی از منتقدان اصلی ولادیمیر پوتین همکاری داشته، در خانه‌اش در لندن پیدا شد.

مازندمجلس: به نقل از ایندیپندنت، پلیس در این خصوص اظهار کرد، مرگ نیکولای گلوشکف، معاون سابق مدیرکل آئروفلوت، بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه، به عنوان یک پرونده "ناشناخته" تحت بررسی است و خانواده‌اش نیز از مرگ او مطلع شدند.
سخنگوی پلیس متروپولیتن گفت: فرماندهی مبارزه با تروریسم به دلیل ارتباطات این فرد، تحقیقات خود را در خصوص مرگ او با احتیاط انجام می‌دهد اما فعلا مدرکی از وجود ارتباط میان این پرونده و حمله با عامل عصبی به جاسوس دوجانبه روس تبار وجود ندارد.
مرکز پلیس لندن اعلام کرد: در بررسی این پرونده کالبدشکافی جسد صورت خواهد گرفت و دلیل مرگ او در حال حاضر ناشناخته است.
گلوشکف 68 ساله از دوستان نزدیک بوریس برزفسکی، اولیگارشی تبعید شده روس بود که او نیز یکی از دوستان الکساندر لیویننکو، جاسوسِ به قتل رسیده بود.
جسد برزفسکی در سال 2013 در حالی پیدا شد که در حمام خانه‌اش حلق‌آویز شده بود اما طی کالبد شکافی جسد او، مدرکی از خشونت در مرگش پیدا نشد.
گلوشکف در زمان مرگ برزفسکی معتقد بود که او به قتل رسیده و به گاردین گفت: باور نمی‌کنم که بوریس شخصا دست به خودکشی زده باشد. او به قتل رسیده است. مرگ این تعداد از تبعیدی‌های روس عادی نیست.
پرونده مرگ برزفسکی یکی از 14 پرونده‌ای است که در پی حمله عامل اعصاب علیه سرگئی اسکریپال و دخترش، از جانب پلیس و سازمان اطلاعات داخلی انگلیس دوباره بررسی می‌شود.
گلوشکف به دلیل پولشویی و کلاهبرداری، پنج سال در روسیه زندانی بود و پس از آن در سال 2006 از این کشور فرار کرد.
او سال گذشته در دادگاهی غیابی در روسیه به خاطر اتهام کلاهبرداری از آئرو فلوت به هشت سال زندان محکوم شد.
وزارت کشور انگلیس اظهار کرد که از مرگ گلوشکف آگاه است اما در خصوص تحقیقات پلیس اظهار نظری نمی‌کند.
سفارت روسیه به ایندیپندنت گفت: هیچکس در خصوص مرگ گلوشکف با این سفارتخانه در ارتباط نبوده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #گلوشکف #برزفسکی #روسیه #پرونده #اظهار #رسیده #بررسی #کلاهبرداری #بوریس #انگلیس #تحقیقات #ناشناخته #ایندیپندنت #مدرکی #ارتباط #دوستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جسد یک شهروند روس دیگر در لندن پیدا شد


X https://sport45.site/