مدیران حجتی شرکت واردات راه‌اندازی کرده‌اند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 233628 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کوهکن در موافقت با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی:

مدیران حجتی شرکت واردات راه‌اندازی کرده‌اند

مازندمجلس: نماینده لنجان در مجلس با اشاره به راه‌اندازی شرکت‌ واردات از سوی مدیران بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی، گفت: آقای حجتی باید به صراحت علت واردات برنج را عنوان کند.

مازندمجلس:، محسن کوهکن نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه 23 اسفند 96 و در نشست علنی مجلس که به بررسی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی اختصاص داشت در موافقت گفت: فردی که وزیر است چند مسئولیت توأمان در هیئت دولت، مسئولیت ستادی،‌ مسئولیت در صف با مدیران و مسئولیت در قبال مردم دارد.

وی افزود: تا کی قرار است موافقان استیضاح به نیمه خالی و مخالفان آن به نیمه پر لیوان نگاه کنند؟ آیا انتظار دارید وزیر پس از 4 سال هیچ گزارشی برای ارائه نداشته باشد؟

کوهکن با ذکر اینکه زمانی که بارش و به‌تبع آن کشت کم می‌شود دولت سکوت می‌کند، گفت: زمانی که بارش افزایش و آمار کشت بالا می‌رود، دولت گزارش می‌دهد، درحالی‌که ارائه آمار برعهده کشاورز است و وزارت جهاد کشاورزی باید گزارش دهد که در هنگام کاهش بارش و کشت محصول چه عملکردی داشته است.

وی با تأکید بر اینکه مجلس حق ندارد در قبال اقرار وزیر استیضاح‌شونده گذشت کند، اظهار داشت: گذشت مربوط به منافع شخصی است.

نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به حجتی گفت: مسئولیت اول شما در هیئت دولت است، یعنی وقتی ما از واردات برنج سؤال می‌کنیم،‌ شما با صراحت باید علت را بگویید.

وی با اشاره به اینکه برخی مخالفان استیضاح در دفاع از وزیر جهاد کشاورزی عنوان می‌کنند که مجلس به وی بودجه کافی نداده است، خاطرنشان کرد: مگر مجلس باید بودجه دهد؟ نظام مالی و پولی کشور دست رئیس‌جمهور است.

کوهکن خطاب به حجتی گفت: مدیر بازنشسته شرکت شما، شرکت واردات سموم راه‌اندازی می‌کند؛ شرکت «بلندپایه» متعلق به چه کسی است؟ تا کی باید وزیر باشیم و معاونانمان عضو اتاق‌ها باشند؟

وی توسل به واسطه‌ها از سوی وزیر هنگام استیضاح را نشانه ایراد خواند و گفت: آیا تراز مجلس این است که شأن استیضاح را در حد وعده برای حل مشکلات حوزه انتخابیه پایین بیاوریم؟

نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: چقدر از مدیران شما به حقابه‌های مردم تجاوز کردند؟ آیا از وضع کشاورزان شرق و غرب اصفهان خبر دارید؟ شما حقابه کشاورزان را به بخش صنعت دادید.

وی در ادامه اظهار داشت: چرا هر وقت برخی موافق استیضاح هستند می‌گویند استیضاح حق نمایندگان است، ولی هر وقت مخالف آنند عنوان می‌کنند که استیضاح مخالف همدلی است.

کوهکن گفت: پیش از انقلاب در مقطعی نخست‌وزیر و رئیس مجلس با هم برادر بودند و در جلسه‌ای نخست‌وزیر یک رب دیگر رسید اما رئیس مجلس دستور داد او را راه ندهند؛ حال چرا هیئت‌رئیسه در قبال طرح سؤال از رئیس‌جمهور در صحن چنین می‌کند؟

نماینده لنجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به حجتی گفت: صحیح نیست که وقتی از مسئولیت کنار رفتیم هم‌حزبی‌های خود را جمع کرده و شرکت تأسیس کنیم؛ دست‌کم در همان حوزه تخصصی این کار صورت بگیرد.


منبع : فارس

برچسب ها : #وزیر #مجلس #استیضاح #مسئولیت #کوهکن #کشاورزی #رئیس #شورا #اسلام #اسلامی #شورای #نماینده #لنجان #مدیران #واردات #اینکه #گزارش #کشاورزان #مخالف #نخست‌وزیر #رئیس‌جمهور #ارائه #مخالفان #راه‌اندازی #موافقت #زمانی #هنگام #عنوان #اظهار #بودجه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مدیران حجتی شرکت واردات راه‌اندازی کرده‌اند


X https://sport45.site/