تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 اسفند 1396 - ساعت : 15:31

کد مطلب: 233654 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار لاوروف به آمریکا درباره تدابیر غیرمسؤولانه/چاووش‌اوغلو: شاهد تغییرات مثبت در سوریه هستیم

مازندمجلس: وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه ضمن بررسی مسائل مختلف و دو جانبه گفت: روند تحویل اس – ۴۰۰ به ترکیه را سرعت می‌بخشیم.

مازندمجلس:

به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و مولود چاووش‌اوغلو ، وزیر امور خارجه ترکیه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
لاوروف گفت: یکی از محورهای گفت‌وگو نیروگاه هسته‌ای "آک کویو" بود که تلاش‌ها برای همکاری در ساخت این نیروگاه هسته‌ای ادامه دارد. دو کشور همکاری‌های خوبی در حوزه اقتصادی دارند.
وزیر امور خارجه روسیه در ادامه افزود: همچنین موضوعات و تحولات خاورمیانه، قفقاز، اوکراین و آسیای میانه مورد گفت‌وگو قرار گرفت. 
همچنین در این دیدار روند اجرای تعهدات مذاکرات آستانه مورد تبادل نظر قرار گرفت و هر دو طرف بر اینکه مذاکرات خوب و سازنده بود، توافق نظر داشتند.
لاوروف در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه از قصد و نیت آمریکا مبنی بر تاسیس پایگاه‌ها در سوریه خبر دارد، گفت: آمریکا برای تجزیه سوریه به راه‌های مختلف و تمرکز بر این کشور برای همیشه اقدام می‌کند.
وی تاکید کرد، درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی در غوطه شرقی نیز اقدامات تشنج‌آمیزی در جریان است.
وزیر خارجه روسیه تصریح کرد، روسیه به آمریکا شدیدا نسبت به تدابیر غیرمسؤولانه در سوریه هشدار داده است.
لاوروف گفت: معمولا آمریکا توجه جامعه جهانی را به مساله غیرنظامیان و تلفات غیرنظامیان بی‌گناه جلب می‌کند و از این بهانه برای اعمال قدرت ائتلاف آمریکایی بهره‌برداری می‌کند در حالی که ما از تمامی کانال‌ها به آمریکا هشدار دادیم.
وی ابراز امیدواری کرد، آمریکا این طرح‌های غیرمسؤولانه را کنار بگذارد.
از سوی دیگر مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد: دو طرف در این دیدار بر گسترش همکاری‌ها در مسائل منطقه‌ای و تلاش برای یافتن راه حل تاکید کردند.
وزیر خارجه ترکیه تاکید کرد، آنکارا با آمریکا در زمینه لزوم خروج کردها از عفرین و منبج سوریه اتفاق نظر دارد.
چاووش اوغلو با بیان اینکه شاهد تغییرات مثبت در خاک سوریه هستیم، تصریح کرد: ترکیه، روسیه و ایران از تمامیت ارضی سوریه به طور کامل حمایت می‌کنند.
وی تاکید کرد: تشکیلاتی مثل النصره در سوریه هستند که باید با روسیه در سوریه علیه آنها بجنگیم.
وزیر خارجه ترکیه افزود: تشکیلات "تروریستی" امنیت ما در عفرین را تهدید می‌کنند و هدف ما از عملیات عفرین مبارزه با "تروریسم" است و از آنجا که آمریکا ناظری در روند آستانه است توافقی با آمریکایی‌ها برای خروج "تروریست‌ها" از عفرین و منبج داریم.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به کناره‌گیری رکس تیلرسون،‌ وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: با توجه به این کناره‌گیری احتمال دارد که دیدار مقامات آمریکا و ترکیه که قرار بود در ۱۹ ماه مارس انجام گیرد، به تاخیر افتد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #سوریه #وزیر #خارجه #روسیه #ترکیه #لاوروف #تاکید #عفرین #دیدار #می‌کند #گفت‌وگو #هشدار #اینکه #غیرمسؤولانه #چاووش‌اوغلو #دیگری #اظهاراتش #غیرنظامیان #اعلام #کناره‌گیری #تصریح #نیروگاه #هستیم #تغییرات #تدابیر #درباره #مولود #هسته‌ای #مذاکرات #افزود #ادامه #آستانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هشدار لاوروف به آمریکا درباره تدابیر غیرمسؤولانه/چاووش‌اوغلو: شاهد تغییرات مثبت در سوریه هستیم


X https://sport45.site/