تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 07:40

کد مطلب: 233700 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کمین ترامپ برای اخراج یکی دیگر از حامیان ماندن آمریکا در برجام/دیدار سرنوشت ساز با «جان بولتون ؛ خداحافظی با هربرت ریموند مک‌مستر/ ترامپ به تنهایی تصمیم می گیرد / در ملاقات محرمانه بولتون و ترامپ چه گذشته است ؟

مازندمجلس: یک رسانه آمریکایی از قصد رئیس‌جمهور آمریکا برای اخراج یکی دیگر از مقام‌های آمریکا که حامی ماندن این کشور در توافق هسته‌ای با ایران هستند خبر داد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز یک رسانه آمریکایی گزارش داده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از اخراج وزیر خارجه‌اش، «رکس تیلرسون» در صدد است یکی دیگر از مقام‌های کاخ سفید که از ماندن در توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند را از سمتش برکنار کند. 
وبگاه «ونیتی‌فر» نوشته ترامپ در طول یک هفته گذشته برای رها کردن خودش از قید «غل و زنجیرهایی» که مانع سیاست‌گذاری مطابق میلش شده بودند، جسورانه‌تر عمل کرده است. 
او در چند روز گذشته تحمیل تعرفه‌های گمرکی جدید برای واردات فولاد و آلمونیوم را کلید زده، با اعلام تصمیم برای دیدار با رهبر کره شمالی، دنیا را در حیرت فرو برده و رکس تیلرسون، وزیر خارجه‌اش را اخراج کرده است.  
یک مقام سابق کاخ سفید به این وبگاه گفت: «رئیس‌جمهور بالاخره فهمیده که رئیس‌جمهور است. او تصمیماتش را به تنهایی می‌گیرد.»
ترامپ، اندکی بعد از اخراج تیلرسون و جایگزین کردن وی با «مایک پامپئو»، رئیس سیا اظهاراتی بیان کرد که از قصد احتمالی‌اش برای پاکسازی کاخ سفید از برخی دیگر مخالفانش دارد. او گفت: «در مقطعی قرار دارم که به کابینه‌ و چیزهای دیگری که من می‌خواهم نزدیک می‌شویم.»
منابع آگاه به ونتی‌فر گفته‌اند بخشی از دلایل اخراج تیلرسون به اختلاف نظر او با ترامپ درباره لغو توافق هسته‌ای ایران برمی‌گردد. سه منبع آگاه گفته‌اند مقام دیگری که برای اخراج شدن در صف قرار دارد، هربرت ریموند مک‌مستر است که او هم مانند تیلرسون حامی ماندن در توافق هسته‌ای برجام است. 
گزینه‌ای که برای جایگزینی مک‌مستر در رسانه‌ها به آن اشاره شده، «جان بولتون»، سیاستمدار جنگ‌طلب و نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد است. 
ونتی‌فر نوشته ترامپ سه‌شنبه هفته گذشته در دفتر کارش در کاخ سفید با بولتون برای گفت‌وگو درباره «یک پیشنهاد شغلی» دیدار کرده است. 
یک منبع که بعد از این دیدار با بولتون صحبت کرده می‌گوید ترامپ از او خواسته به دولت بپیوندد. ترامپ به بولتون گفته است: «جان، در اینجا به تو نیاز داریم.»
بولتون در پاسخ گفته فقط دو سمت هستند که او می‌تواند حضور در آنها را مورد بررسی قرار دهد: وزیر خارجه و مشاور امنیت ملیکاخ سفید. ترامپ به بولتون گفت: «بسیار خوب، من خیلی زود با تو تماس می‌گیرم.»
منابع آگاه می‌گویند ترامپ در آن جلسه از این موضوع گلایه کرده که مک‌مستر گاهاً با سوزان رایس، یکی از مشاوران امنیت ملی آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما گفت‌وگو می‌کند. 
ترامپ، علاوه بر این احتمال می‌رود جف سشنز، دادستان کل آمریکا را هم اخراج کرده و به جای او «اسکات پورویت» را منصوب کند. 

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ترامپ #بولتون #اخراج #تیلرسون #آمریکا #مک‌مستر #دیدار #رئیس #گذشته #توافق #هسته‌ای #رئیس‌جمهور #ماندن #درباره #گفته‌اند #گفت‌وگو #منابع #امنیت #سمت #ایران #دیگری #نوشته #خارجه‌اش #تنهایی #گزارش #ریموند #هربرت #می‌کند #برجام #تصمیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کمین ترامپ برای اخراج یکی دیگر از حامیان ماندن آمریکا در برجام/دیدار سرنوشت ساز با «جان بولتون ؛ خداحافظی با هربرت ریموند مک‌مستر/ ترامپ به تنهایی تصمیم می گیرد / در ملاقات محرمانه بولتون و ترامپ چه گذشته است ؟


X https://sport45.site/