تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 08:04

کد مطلب: 233707 چاپ به اشتراگ گذاشتن

داعشی‌ها در روسیه غافلگیر شدند

مازندمجلس: یک گروه تروریستی 60 نفره که در مسکو جنگجویانی را برای ملحق شدن به داعش در سوریه و عراق به خدمت می‌گرفتند، دستگیر شدند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز  سرویس امنیت فدرال روسیه در بیانیه‌ای تأکید کرد: «این سرویس با همکاری وزارت کشور توانسته فعالیت‌های غیرقانونی یک گروه جنایتکار قومی در مسکو و حومه این شهر را متوقف کرده که مسیرهای انتقال غیرقانونی حامیان داعش به سوریه و عراق ایجاد کرده بودند.»
بر اساس این بیانیه، ارتباط میان سازماندهندگان این گذرگاه غیرقانونی و فرستادگان گروه تروریستی داعش تأیید شده است.
در ماه فوریه گذشته، اعضای یک گروه دیگر مرتبط با داعش که در حال تدارک حمله‌ای تروریستی در روز انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه بودند، در عملیات نیروهای ویژه سرویس امنیت فدرال روسیه کشته شدند.
انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه در تاریخ 27 اسفند ماه (18 مارس) در این کشور برگزار می‌شود. برگزاری انتخابات برای اتباع روس در دیگر کشورها چند روزی است که آغاز شده است.
«الکساندر بورتنیکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای امنیتی روسیه در سال گذشته 23 حمله تروریستی را خنثی کرده‌اند.
گزارش‌های منتشر شده از این امر حکایت دارد که تا کنون بیش از 4 هزار و 500 شهروند روس تا کنون روسیه را ترک کرده و به گروه‌های تروریستی از جمله داعش در دیگر کشورها ملحق شده‌اند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #تروریستی #سرویس #انتخابات #امنیت #فدرال #غیرقانونی #ریاست #کشورها #گذشته #ریاست‌جمهوری #نیروهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : داعشی‌ها در روسیه غافلگیر شدند


X https://sport45.site/