تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 14:39

کد مطلب: 233735 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ظریف:ایرانیان به زودی برای سفر به آذربایجان ویزای فرودگاهی استفاده خواهند کرد

مازندمجلس: وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در حال حاضر ایرانیان برای سفر به ترکیه و گرجستان احتیاج به گرفتن روادید ندارند و به زودی هموطنان ما برای گذراندن تعطیلات در کشور آذربایجان می‌توانند از ویزای فرودگاهی استفاده کنند.

مازندمجلس: محمدجواد ظریف ظهر روز پنج‌شنبه بعد از شرکت در اولین اجلاس همکارهای چهارجانبه ایران، آذربایجان، ترکیه و گرجستان که در شهر باکو برگزار شده بود، در یک نشست خبری مشترک با همتایان خود، با تشکر از میزبانی کشور آذربایجان جهت برگزاری این نشست، تصریح کرد: ما نیازمند همکاری‌های منطقه‌ای هستیم. ما تاکید داریم که باید منطقه قوی داشته باشیم و در قالب همکاری‌های دوجانبه، سه‌جانبه،‌ چهارجانبه و منطقه‌ای، منطقه ما به منطقه قوی تبدیل می‌شود.
این دیپلمات عالیرتبه کشورمان با بیان این‌که «ایران، ترکیه، آذربایجان و گرجستان دارای سوابق تاریخی و جغرافیایی هستند»، ادامه داد: همکاری‌های چهارجانبه این کشور می‌تواند زمینه‌ساز صلح و ثبات در منطقه باشد و زمینه را برای همکاری‌های بیشتر بین کشورهای منطقه بر اساس احترام به حقوق بین‌الملل و تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشورها فراهم کند.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر این‌که «این همکاری‌ها زمینه‌ساز همکاری‌های بیشتر در منطقه شود»، اظهار کرد: در بیانیه باکو در جریان برگزاری اولین اجلاس همکاری‌های چهارجانبه ایران، گرجستان، ترکیه و آذربایجان به این موضوع اشاره شد که کشورهای فوق می‌توانند همکاری‌های خوبی در حوزه ترانزیت،‌ انرژی، گردشگری، صنعت و تکنولوژی داشته باشند. این همکاری‌ها می‌تواند به توسعه چهار کشور و دیگر کشورهای منطقه کمک کند.
وی به اهمیت همکاری‌های چهار کشور در حوزه انرژی و ترانزیت اشاره کرد و افزود: در زمینه گردشگری نیز زمینه برای رفت و آمد شهروندان چهار کشور تسهیل شده است. ما در جمهوری اسلامی ایران با ترکیه و گرجستان مقررات لغو رواید را داریم و به زودی ایرانیان می‌توانند برای سفر به آذربایجان از ویزای فرودگاهی استفاده کنند.
این دیپلمات عالیرتبه کشورمان بار دیگر برگزاری این‌گونه اجلاس‌های چندجانبه را حرکتی خوب عنوان کرد و افزود: در جلسات آینده در مورد زمینه همکاری در هر یک از حوزه‌های مورد اشاره گفت‌وگوهای بیشتری خواهیم داشت و امیدواریم از طریق این همکاری‌ها زمینه را برای ایجاد و گسترش صلح و ثبات در منطقه فراهم کنیم.
وزیر امور خارجه کشورمان صبح روز پنج‌شنبه برای شرکت در این اجلاس به باکو سفر کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #منطقه #همکاری‌های #آذربایجان #ایران #زمینه #ترکیه #چهارجانبه #گرجستان #همکاری‌ها #کشورهای #کشورمان #اجلاس #اشاره #برگزاری #ترانزیت #بیشتر #افزود #زمینه‌ساز #فراهم #انرژی #گردشگری #می‌توانند #دیپلمات #پنج‌شنبه #اولین #استفاده #فرودگاهی #ویزای #منطقه‌ای #داریم #این‌که #عالیرتبه #ایرانیان #گزارش #می‌تواند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ظریف:ایرانیان به زودی برای سفر به آذربایجان ویزای فرودگاهی استفاده خواهند کرد


X https://sport45.site/