30 درصد شعار سال محقق می‌شد وضعیت اقتصاد تغییر می‌‌کرد/ عملکرد ضعیف دولت درباره قراردادهای گازی

تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 15:16

کد مطلب: 233737 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خادمی :

30 درصد شعار سال محقق می‌شد وضعیت اقتصاد تغییر می‌‌کرد/ عملکرد ضعیف دولت درباره قراردادهای گازی

مازندمجلس: نماینده ایذه و باغملک با بیان اینکه اگر تنها 30 درصد شعار امسال عملی می‌شد سرنوشت اقتصاد تغییر می‌کرد تصریح کرد: نجات و توسعه کشور در این چندکلمه است و اگر به خوبی اجرا می‌شد ما می‌توانستیم تبدیل به الگو برای سایر کشورها شویم.

مازندمجلس:هدایت‌الله خادمی نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامگذاری سال 96 به «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» اظهار داشت: ما اگر تنها به سه دغدغه‌ از دغدغه‌های مقام معظ‌ّم رهبری عمل می‌کردیم، اکنون در حد کره جنوبی و ژاپن پیشرفت کرده‌ بودیم.

وی در همین زمینه اظهار داشت: تأکید بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، عزم جدی برای مبارزه با فساد که در قالب جمله «با دستمال کثیف نمی‌شود شیشه کثیف را پاک کرد» و نیز این فرمایش که فساد اقتصادی بیماری بسیار مسری است و اگر جلوی آن گرفته نشود دامن همه را می‌گیرد، سه فرمایشی است که اگر عملی شده بود اکنون جوانان ما این مشکلات را نداشتند.

خادمی با بیان اینکه متأسفانه دولت‌های ما ظرف 28 سال گذشته واقعاً در زمینه اقتصاد و مبارزه با فساد خوب عمل نکرده‌اند تصریح کرد: ما کشوری با منابع و امکانات فراوان هستیم، اما دهه شصتی‌های ما بیکار هستند و دهه هفتادی‌ها هم دارند به آن‌ها اضافه می‌شوند.

 مدیرعامل اسبق شرکت حفاری شمال، اقتصاد مقاومتی را استفاده حداکثری از حداقل منابع عنوان کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی می‌گوید ما باید بتوانیم منابع را به طور حداکثری به محصولات با ارزش تبدیل کنیم و به فروش برسانیم.

خادمی ادامه داد: همچنین اقتصاد مقاومتی به این معنا است که هزینه تولید را پایین بیاوریم و از طرفی، کارایی را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه آنچه رهبر انقلاب در مورد اقتصاد مقاومتی تأکید می‌کنند را آلمانی‌ها و ژاپنی‌ها عمل می‌کنند اظهار داشت: در حالی که ما دارنده بزرگترین ذخایر گاز و نفت در جهان هستیم همه منابع خود را هدر می‌دهیم.

نماینده ایذه و باغملک تصریح کرد: ما محصولاتی چون مس، فرش، زعفران و همه محصولاتی که خدا لطف کرده و به ما داده را به عنوان مواد خام و ارزان قیمت می‌فروشیم.

خادمی به دیدار چند سال پیش خود با وزیر آلمانی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این مسئول آلمانی به من گفت که ما نه نفت داریم، نه گاز و نه مس؛ با این حال، باید غول صنعتی اروپا باشیم و اروپای شرقی را تغذیه کنیم. آنچه که لازم است را از مغز خودمان استخراج می‌کنیم.

وی افزود: این در حالی است که متأسفانه ما با این همه منابع، به درستی از فکرمان استفاده نمی‌کنیم. 

خادمی، با انتقاد از دولت‌های مختلف اظهار داشت: دولت‌های ما صرفاً فرمایشات رهبر انقلاب را تکرار می‌کنند و به جای اینکه به آن‌ها عمل کنند و انگیزه‌ای برای اجرا از خود نشان دهند فقط می‌‌گویند مقام معظّم رهبری فرمودند امسال سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال است! 

وی با بیان اینکه اگر تنها 30 درصد شعار امسال عملی می‌شد سرنوشت اقتصاد تغییر می‌کرد تصریح کرد: نجات و توسعه کشور در این چندکلمه است و اگر به خوبی اجرا می‌شد ما می‌توانستیم تبدیل به الگو برای سایر کشورها شویم. الحمدلله در برخی زمینه‌ها الگو هستیم اما در اقتصاد ضعیف هستیم و همه چیز را به دنیا واگذار می‌کنیم.

خادمی ادامه داد: وقتی شعار اقتصاد مقاومتی می‌دهیم معنای آن این است که از ذخائر نفت و گازمان به خوبی استفاده کنیم. اما ما قراردادهایی که می‌توانستیم با آن‌ها دنیا را به خودمان وابسته کنیم را رها کردیم.

نماینده ایذه و باغملک در همین زمینه به قراردادهای گازی اشاره کرد و با یادآوری اینکه آمریکا گفته بود باید ایران را از بازار جهانی گاز، خارج کنیم تصریح کرد: این خواسته آمریکایی‌ها محقق شد چرا که ما خط لوله انتقال گاز را تا پاکستان برده بودیم و پروژه صلح بین ایران و پاکستان و هندوستان در حال نهایی شدن بود که دولت تدبیر و امید و آقای زنگنه جلوی آن را گرفتند.

خادمی عملکرد ضعیف دولت در مورد قراردادهای گازی را مورد انتقاد قرار داد و اظهار داشت: به خاطر عملکرد ضعیف ما، کشورهای ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هند بین خود قرارداد گازی امضاء کردند. از آن طرف هم قرارداد ترکیه، آذربایجان و کشورهای اروپایی شکل گرفت. درواقع و ما از بازار بزرگ گاز دنیا کنار گذاشته شدیم؛ در حالی که بازار آینده دنیا، متعلق به گاز است.

وی تصریح کرد: در ارتباط با تولید و اشتغال، امسال موفقیت آمیز نکردیم  و کارخانه‌ها و شرکت‌های ما وضعیت خوبی ندارند. 

خادمی در پاسخ به این سؤال که مشکل عمده در تحقق نیافتن شعار اقتصادی مقاومتی را چه می‌دانید اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی را کسانی می‌توانند عملی کنند که هم توان عملی کردن آن را داشته باشند و هم اعتقاد و انگیزه کافی داشته باشد. علاوه بر این، نباید به فساد اقتصادی آلوده باشند.

وی افزود: وقتی می‌خواهید خانه‌ای بسازید، اگر به جای معمار، آن را به خیاط بسپارید، معلوم است که این خانه درست نمی‌شود.

 


منبع : فارس

برچسب ها : #اقتصاد #خادمی #مقاومتی #اظهار #اینکه #منابع #تصریح #تولید #هستیم #اشتغال #رهبر #اقتصادی #آن‌ها #پاکستان #بازار #امسال #افزود #استفاده #دولت‌های #باغملک #نماینده #قراردادهای #عملکرد #می‌شد #اشاره #زمینه #می‌توانستیم #تغییر #انتقاد #خودمان #می‌کنیم #وضعیت #فروش #باشند #کشورهای #آلمانی #ایران #گفت‌وگو #قرارداد #ادامه #متأسفانه #رهبری #اکنون #بودیم #مبارزه #نمی‌شود #مقاومتی؛ #حداکثری #انقلاب #می‌دهیم #تأکید #تبدیل #عنوان #محصولاتی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 30 درصد شعار سال محقق می‌شد وضعیت اقتصاد تغییر می‌‌کرد/ عملکرد ضعیف دولت درباره قراردادهای گازی


X https://sport45.site/