تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 15:55

کد مطلب: 233741 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها از امروز/برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز

مازندمجلس: ایسنا نوشت طرح نوروزی پلیس و دستگاه‌های خدماتی و امدادی در جاده‌های سراسر کشور از صبح امروز آغاز شد و تا پانزدهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

مازندمجلس:
محمدحسین حمیدی، رییس پلیس راه کشور  گفت:‌ طرح نوروزی پلیس و دستگاه‌های خدماتی و امدادی از امروز در جاده‌های سراسر کشور آغاز شد و بر این اساس همکاران من و دیگر عوامل دستگاه‌های امدادی و خدماتی با حضور در جاده‌های سراسر کشور اقدام به ارائه خدمات ترافیکی و ایمنی به رانندگان و مسافران نوروزی خواهند کرد و این طرح تا 15 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه ماموران پلیس راه در تمام جاده‌های کشور حضور دارند، گفت:‌ امسال برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز در دستورکار پلیس قرار دارد و بر این اساس تمامی رانندگانی که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شوند، جریمه شده و اگر دو تخلف را به شکل همزمان انجام دهند علاوه بر جریمه خودرویشان به مدت 72 ساعت در توقیف پلیس خواهد بود.
رییس پلیس راه کشور ادامه داد:‌ ضبط گواهینامه، اعمال نمرات منفی و ... از دیگر اقداماتی است که پلیس بر حسب نوع تخلف با رانندگان متخلف انجام خواهد داد.
به گفته وی، سرعت و سبقت غیرمجاز، انجام حرکات مارپیج، تجاوز به چپ و ... جزو خط قرمزهای پلیس در طرح نوروزی امسال است.
حمیدی با بیان اینکه حدود 40 درصد تصادفات در طرح نوروزی پارسال به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان رخ داده است، اظهارکرد:‌ در همین راستا لازم است که رانندگان به ازای هر دو ساعت رانندگی حداقا یک ربع را با توقف در حاشیه امن مسیر یا استراحتگاه‌ها استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #نوروزی #نوروز #رانندگان #جاده‌های #ادامه #حادثه‌ساز #تخلفات #جریمه #امسال #اینکه #سراسر #خدماتی #برخورد #امروز #اغماض #حمیدی #دستگاه‌های #امدادی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آغاز طرح نوروزی پلیس در جاده‌ها از امروز/برخورد قاطع و بدون اغماض با تخلفات حادثه‌ساز


X https://sport45.site/