تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 اسفند 1396 - ساعت : 17:30

کد مطلب: 233754 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هجمه اروپا و آمریکا به روسیه ادامه دارد؛

بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا علیه روسیه/ شورای امنیت ملی روسیه تشکیل جلسه داد

مازندمجلس: با بالا گرفتن تنش میان لندن و مسکو، کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا در خصوص حادثه «سکریپال» یک بیانیه مشترک صادر کردند.

مازندمجلس:
به گزارش نامه نیوز به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه مشترک صادره از سوی انگلیس، آلمان، فرانسه و آمریکا در خصوص حادثه «سکریپال» آمده است: این حادثه در واقع زیر پا گذاشتن حاکمیت انگلیس محسوب می شود.
در این بیانیه تاکید شده است: ما رهبران کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا حمله علیه سرگئی سکریپال در انگلیس در تاریخ ۴ مارس ۲۰۱۸ را محکوم می کنیم.
در ادامه این بیانیه آمده است: در این حمله از گاز اعصاب برای اهداف نظامی استفاده شده و این همان گازی است که روسیه آن را میسازد. این حمله نخستین حمله با استفاده از گاز اعصاب در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم به شمار می آید.
در این بیانیه تاکید شده است: هرگونه اقدام در استفاده از چنین گازی از سوی طرفهای دولتی درواقع نقض آشکار توافق نامه منع استفاده از سلاح های شیمیایی و قوانین بین المللی محسوب میشود و این مسأله امنیت همه ما را تهدید می کند.
گفتنی است که  نخست‌ وزیر انگلستان روز چهارشنبه دستور داد تا ۲۳ دیپلمات روسیه را از این کشور اخراج کنند.
این اقدام لندن به دنبال اتمام ضرب الاجل ۲ روزه این کشور به روسیه برای توضیح پیرامون موضوع مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس سابق روسیه و دخترش به انجام رسیده است.

 از طرفی بالاگرفتن تنش مسکو-لندن موجب تشکیل جلسه شورای امنیت ملی روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین شد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، شورای امنیت ملی روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور برای بررسی تنش به وجود آمده میان مسکو-لندن تشکیل جلسه داد.
به گفته «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، شرکت‌کنندگان در این نشست نگرانی عمیق خود را درباره موضع‌گیری تحریک‌آمیز و مخرب انگلیس اعلام کردند.
این نشست با حضور اعضای ارشد کابینه، رهبران پارلمان و رؤسای نهادهای امنیتی روسیه تشکیل شد.
گفتنی است تنش‌ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.
انگلیس با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سمت روسیه، ضمن تعلیق روابط دیپلماتیک در سطوح بالا، ۲۳ دیپلمات روس را اخراج کرد- اقدامی که قطعاً با مقابله‌به‌مثل مسکو همراه خواهد بود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #انگلیس #بیانیه #تشکیل #سکریپال #استفاده #امنیت #آمریکا #سرگئی #فرانسه #شورا #شورای #آلمان #اخراج #مسمومیت #جاسوس #دخترش #پوتین #ولادیمیر #دیپلمات #ریاست #رهبر #تاکید #حادثه #گزارش #مشترک #ادامه #محسوب #اروپا #اقدام #اعصاب #رهبران #گفتنی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه، آلمان و آمریکا علیه روسیه/ شورای امنیت ملی روسیه تشکیل جلسه داد


X https://sport45.site/