تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت : 09:11

کد مطلب: 233796 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نقوی حسینی:آمریکا از برجام خارج می‌شود

مازندمجلس: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تمدید «فرمان اضطراری علیه ایران» توسط ترامپ را نقض برجام خواند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز سیدحسین نقوی حسینی در واکنش به تمدید فرمان اضطراری دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحریم ها اظهار داشت: آمریکایی ها وضعیت اضطراری علیه ایران را از جمله تحریم های اولیه می دانند و می گویند این ارتباطی با برجام ندارد، چرا که برجام مربوط به لغو تحریم های ثانویه است.
وی افزود: با وجود آنکه از نظر آنها تمدید وضعیت اضطراری علیه ایران نقض برجام نیست، اما از نظر ما و با توجه به شرایطی که مجلس شورای اسلامی در تصویب برجام مقرر کرده، این اقدام نیز نقض برجام محسوب می شود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: صرف نظر از این دو دیدگاه، روندی که آمریکایی ها دارند طی می کنند، درواقع روند خروج از برجام است و پیش‌بینی ما این است که آمریکایی ها طی دو ماه آینده از برجام خارج می شوند و این از مقدماتی که چیده اند و اظهارنظرهایی که می کنند، مشخص است.
نقوی حسینی درباره نحوه خروج آمریکا از برجام و اینکه به صورت تدریجی یا یکباره از توافق هسته ای خارج می شود، گفت: آنها دیگر از مرحله خروج تدریجی گذشته اند، چرا که شرط و شروط عجیبی برای ادامه لغو تحریم ها گذاشته‌اند و آن شرایط هم هیچ گاه محقق نمی شود چون جزو خطوط قرمز ماست، بنابراین پیش‌بینی ما این است که آنها به صورت یکباره و در دو ماه آینده از برجام خارج می شوند.
هیات نظارت بر اجرای برجام انتظارات رهبری را در موضوع برجام عملی کند
وی افزود: این مساله با توجه به تغییراتی هم که در وزارت امور خارجه آمریکا ایجاد شده و یک فرد شدیدا ضدبرجام را در راس کار قرار داده اند که از برجام به عنوان فاجعه یاد می کند، محتمل‌تر به نظر می رسد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اقدامات ضروری و لازم در داخل کشور در مقابل اقدامات ناقض برجام از سوی آمریکایی ها گفت: پاسخ تیم دیپلماسی و دولت ما این است که برای همه سناریوها آماده هستند و این سناریوها را برای برجام با آمریکا یا بی‌آمریکا تعریف کرده اند، اما به نظر ما همه ارکان نظام باید برای این مساله آماده باشند و مخصوصا هیات نظارت بر اجرای برجام باید به وظایفش در این رابطه عمل کند و انتظارات رهبر انقلاب را عملی کند.
نقوی حسینی در پاسخ به این سوال که آیا در این مقطع و در صورت خروج آمریکایی ها از برجام نیاز به قانونگذاری جدید از سوی مجلس وجود خواهد داشت یا خیر، اظهار داشت: چنین ضرورتی وجود ندارد مگر آنکه دولت برای سناریوهایی که تعریف کرده، نیاز به قانون داشته باشد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #آمریکا #آمریکایی #تحریم #حسینی #ایران #اضطراری #انتظارات #اجرای #یکباره #مساله #نظارت #تعریف #اسلام #رهبر #تدریجی #آماده #سناریوها #اقدامات #خارجی #وضعیت #ندارد #اظهار #اسلامی #تمدید #افزود #سخنگوی #پیش‌بینی #آینده #سیاست #امنیت #کمیسیون #درباره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقوی حسینی:آمریکا از برجام خارج می‌شود


X https://sport45.site/