تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت : 15:46

کد مطلب: 233826 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یازدهمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شد

مازندمجلس: نشست کمیسیون مشترک برجام پیش از ظهر امروز به منظور بررسی برجام و موضوعات مرتبط به تحریم‌ها و مسایل هسته‌ای برگزار شد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام که هشتمین نشست این کمیسیون از روز اجرایی شدن این توافق است، روز جمعه به ریاست هلگا اشمید نماینده اتحادیه اروپا و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و با حضور مدیران کل سیاسی کشورهای ۱+۵ در هتل کوبورگ وین آغاز شد.
سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان پیش از برگزاری این نشست در پاسخ به این سوال که رئیس‌‌جمهور امریکا ماندن در برجام را منوط به انجام اصلاحات و وارد کردن موضوعاتی دیگر در این توافق می‌داند؛ گفت: موضع ما کاملا روشن و تردیدناپذیر است؛ برجام به هیچ وجه امکان مذاکره مجدد، باز شدن و بحث مجدد ندارد؛ هیچ امکانی برای یک توافق تکمیلی، یک الحاقیه یا عباراتی از این قبیل که این روزها استفاده می‌شود ، از دید ما وجود ندارد. 
وی تاکید کرد: برجام محصول مذاکرات طولانی و بسته‌ای از بده بستان هایی بوده که صورت گرفته و جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود کاملا پایبند بوده و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تقریبا 10 گزارش مستمر پایبندی ایران را تائید کرده و ما انتظار داریم که طرف مقابل نیز به تمام تعهدات خود بطور کامل عمل کند.
عراقچی افزود: بخشی از تعهداتی که آنها دارند در زمینه لغو یا اسقاط قوانین خودشان بوده و کارهایی در این زمینه انجام شده است اما بیشتر از آن باید فضای لازم برای اجرای موفق برجام که جزو تعهدات آنها در برجام است را فراهم کنند اما متاسفانه فضایی که تا الان بخصوص توسط دولت جدید آمریکا در مدت تقریبا یک سال و دو ماه گذشته ایجاد شده، نه تنها فضای سازنده‌ای نبوده بلکه برعکس فضای مخربی بوده است. ترساندن و تهدید کردن جامعه تجاری و اقتصادی دنیا که با ایران کار نکنند این نقض آشکار بندهای مختلف برجام است و باید به آن رسیدگی شود، اما با این حال از دید ما هیچ امکانی برای مذاکره مجدد و بحث مجدد درباره مفاد برجام وجود ندارد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #عراقچی #تعهدات #توافق #ایران #کمیسیون #ندارد #امکانی #تقریبا #مذاکره #زمینه #سیاسی #گزارش #مشترک #معاون #یازدهمین #خارجه #کاملا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : یازدهمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شد


X https://sport45.site/