تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت : 19:36

کد مطلب: 233836 چاپ به اشتراگ گذاشتن

نماينده سازمان ملل در امور سوريه: درگیری‌ها در غوطه شرقی قابل‌ تحمل نیست

مازندمجلس: نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه با تأکید بر اهمیت حفظ جان غیرنظامیان در این کشور، بالا گرفتن درگیری‌ها در غوطه شرقی را غیرقابل‌تحمل دانست.

مازندمجلس: استفان دی‌میستورا، نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه با اشاره به مواردی از تعرض جنسی به زنان در مناطق شاهد درگیری، افزود، مواردی از استفاده از سلاح‌های ممنوعه نیز گزارش شده است.
به گزارش نامه نيوز، وی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی اوضاع سوریه خواستار برقراری آتش‌بس در سراسر خاک این کشور شد و بیان کرد: بسیاری از افرادی که زخمی شده‌اند، به دلیل ادامه درگیری‌ها به خدمات درمانی دسترسی ندارند.
نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه اظهار کرد، قطعنامه ۲۴۰۱ و تشکیل کمیسیون قانون اساسی در حال حاضر در مرحله اجرایی قرار ندارد.
وی تأکید کرد: مردم سوریه این حق را دارند که نمایندگان و نظام سیاسی خود را انتخاب کنند.
از سوی دیگر، بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل تأکید کرد، این سازمان هیچ کمکی به سوری‌هایی که از چنگال تروریسم خارج شدند، نکرده است.
وی گفت، دمشق تأکید دارد که راهکار بحران سوریه، حل سیاسی از طریق گفت‌وگو میان سوری‌ها بدون پیش‌شرط است.
جعفری اظهار کرد: یکی از آژانس‌های سازمان ملل متحد فعال در دمشق خواستار خروج ۷۶ تروریست از گروه «الخوذ البیضاء» شده است.
نماینده سوریه در سازمان ملل گفت: حکومت سوریه به ارسال کاروان‌های انسانی به غوطه در صورت فراهم شدن شرایط ادامه خواهد داد. ۴۰ هزار غیرنظامی دیروز فقط از طریق گذرگاه حموریه در غوطه شرقی خارج شدند. حکومت سوریه گذرگاه امن جدیدی در حموریه پس از آزادی آن از چنگال تروریست‌ها برای کمک به غیرنظامیان برای خروج ایجاد نموده است.
وی تصریح کرد: گروه های مسلح به دستور حامیانشان هنوز از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی در غوطه شرقی استفاده می‌کنند.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سوریه #سازمان #نماینده #تأکید #حکومت #انسانی #چنگال #حموریه #غیرنظامیان #جعفری #گذرگاه #اظهار #استفاده #مواردی #دبیرکل #گزارش #خواستار #درگیری‌ها #ادامه #سیاسی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نماينده سازمان ملل در امور سوريه: درگیری‌ها در غوطه شرقی قابل‌ تحمل نیست


X https://sport45.site/