تاریخ انتشار : جمعه 25 اسفند 1396 - ساعت : 20:51

کد مطلب: 233840 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رویترز خبر داد: تروئیکای اروپایی، برای حفظ برجام تحریم‌هایی جدید علیه ایران پیشنهاد کرده‌اند

مازندمجلس: آلمان، فرانسه و انگلیس تحریم‌هایی جدید علیه ایران برای نگاه داشتن ترامپ در برجام پیشنهاد کرده‌اند.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز آلمان، فرانسه و انگلیس به منظور ترغیب «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای ماندن در توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به اتحادیه اروپا پیشنهاد داده‌اند تحریم‌هایی جدید علیه ایران اعمال کند. 
خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر به استناد یک سند محرمانه افزود، تحریم‌های پیشنهادی سه کشور اروپایی، افراد دخیل در برنامه موشکی ایران و فعالیت‌های تهران در سوریه را هدف خواهند گرفت. این خبر در حالی روز جمعه اعلام شده که مقام‌های کشورهای طرف توافق هسته‌ای با ایران شامل آمریکا، روسیه، انگلیس، آلمان و فرانسه امروز در  هتل «پله کوبورگ» شهر وین، پایتخت اتریش یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام را برگزار کردند.
انگلیس فرانسه و آلمان اعضای اروپایی گروه موسوم به ۱+۵ هستند که از سال ۲۰۱۵ به توافقی با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور دست پیدا کرده‌اند. این توافق قرار است در ازای ایجاد محدودیت‌ در بخش‌هایی از برنامه هسته‌ای، تحریم‌های اعمال‌شده به بهانه هسته‌ای علیه ایران را رفع کند.
دولت آمریکا، به عنوان یکی دیگر از اعضای ۱+۵ از زمان اجرایی شدن «برجام» با اتخاذ سیاست‌های مختلف تلاش کرده از متبلور شدن مزایای این توافق برای ایران جلوگیری کند. 
کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛  او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، تهدید کرده کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است.
تروئیکای اروپا در حین مخالفت با تهدیدهای ترامپ برای لغو «برجام»، با درخواست‌های وی برای تشدید فشارها علیه تهران در حوزه برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای همراه شده‌اند.
«رکس تیلرسون»، وزیر خارجه در حال خروج آمریکا دوم بهمن‌ماه بعد از دیدار با مقام‌های انگلیسی در لندن گفت با کشورهای اروپایی بر سر تشکیل کارگروهی با مأموریت «اصلاح برجام» موافقت کرده است.
تصمیم جدید «دونالد ترامپ» برای اخراج تیلرسون و معرفی «مایک پامپئو» به عنوان گزینه جانشینی او بیش از هر زمان دیگر بر ابهام‌ها درباره سرنوشت برجام افزوده است.  
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون در ۹ گزارش پایبندی ایران به همه تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای برجام را تأیید کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ایران #برجام #هسته‌ای #توافق #آمریکا #اروپایی #برنامه #ترامپ #گزارش #آلمان #عنوان #کشورهای #دونالد #فرانسه #انگلیس #رئیس #اعضای #تیلرسون #مقام‌های #تروئیکای #درباره #اروپا #رویترز #کرده‌اند #پیشنهاد #تحریم‌هایی #تحریم‌های #فعالیت‌های #موشکی #تهران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رویترز خبر داد: تروئیکای اروپایی، برای حفظ برجام تحریم‌هایی جدید علیه ایران پیشنهاد کرده‌اند


X https://sport45.site/