تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 - ساعت : 09:04

کد مطلب: 233882 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر خارجه سوئد گفت‌وگو با همتای خود از کره شمالی را سازنده خواند

مازندمجلس: در بحبوحه گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال دیدار رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی در سوئد، وزیر خارجه سوئد که میزبان همتای خود از کره شمالی بود، مذاکرات با او را خوب و سازنده‌ خواند.

مازندمجلس: مارگوت والستروم، وزیر خارجه سوئد از ارائه جزئیات درباره مکان دیدار احتمالی میان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امتناع کرد.
به گزارش نامه نیوز وی با ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی در ویلای استکهلم درباره نشست رهبر کره شمالی با رئیس جمهوری آمریکا صحبت کرد. این ویلا نزدیک سفارت خانه‌های کره جنوبی و آمریکا مستقر است.
والستروم پیشتر گفته بود که سوئد امیدوار است بتواند نقشی در دیدار میان رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی ایفا کند و تسهیل کننده برقراری این ارتباط باشد.
وی همچنین ادامه داد: ما به این فرصت در مدیریت نشست پیش‌رو ارزش می‌نهیم.
سفر غیر منتظره وزیر خارجه کره شمالی به استکهلم به دلیل نشست قریب الوقوع میان رهبر کره شمالی و رئیس جمهوری آمریکا که با هدف کاهش تنش در شبه‌جزیره کره برگزار می‌شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.
وزارت خارجه سوئد روز جمعه اعلام کرد که وزرای خارجه سوئد و کره شمالی قصد دارند تا امروز(شنبه) بار دیگر دیداری داشته باشند.
این وزارتخانه همچنین پیش از سفر دیپلمات ارشد کره شمالی به سوئد اعلام کرده بود که تمرکز اصلی در این دیدار، هم بر حفظ منافع آمریکا، کانادا و استرالیا تمرکز دارد و هم بر اوضاع امنیتی در شبه جزیره کره.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #خارجه #آمریکا #رئیس #رهبر #جمهوری #دیدار #تمرکز #اعلام #استکهلم #والستروم #درباره #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : وزیر خارجه سوئد گفت‌وگو با همتای خود از کره شمالی را سازنده خواند


X https://sport45.site/