تحویل قطعات غیراستاندارد توسط خودروسازان در سال ۹۷ ممنوع است/ تشکیل یک شورا برای نظارت

تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 - ساعت : 13:00

کد مطلب: 233916 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر صنعت:

تحویل قطعات غیراستاندارد توسط خودروسازان در سال ۹۷ ممنوع است/ تشکیل یک شورا برای نظارت

مازندمجلس: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: هیچ خودروسازی در سال آینده حق تحویل گرفتن قطعات غیراستاندارد را ندارد، برای نظارت بر این کار، یک شورا را در کنار سازمان استاندارد مسول خواهم کرد.

مازندمجلس:
، محمد شریعتمداری در مراسم رونمایی ازکتاب گزارش عملکرد پایدار و مسئولیت اجتماعی ایران خودرو با اشاره به تشکیل آخرین جلسه شورای سیاست گذاری خودرو در سال جاری اظهار داشت: این جلسه صبح امروز در ایران خودرو تشکیل شد و در آن گزارشی از وضعیت و عملکرد صنعت خودرو ارایه و در مورد برخی مسایل این صنعت گفت و گوشد.
وی افزود: صنعت خودروسازی تا به امروز توانست با تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو حدود ۹۸ درصد هدف تعیین شده برای سال جاری را محقق کند.
وی با بیان اینکه رشد کیفی ۲.۵ درصدی خودروها نسبت به سال قبل راضی کننده نیست، گفت: قطعه سازان و خودروسازان در سال جدید باید به این موضوع توجه داشته باشند.
شریعتمداری تاکید کرد: در سال ۹۷ هیچ خودروسازی حق تحویل قطعات غیراستاندارد را ندارد و تحویل این نوع قطعات برای خودروسازان ممنوع است و اگر این اتفاق بیفتد با آنها برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: برای نظارت بر این کار، یک شورا را در کنار سازمان استاندارد مسول خواهم کرد.

وی با اشاره به اختصاص ۳۲ هزار میلیارد تومان بابت نوسازی صنعت خودرو و قطعه سازی، گفت: ۵۳ درصد تولیدات صنعت خودرو ۲ستاره است که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و ۴ درصد تولیدات این صنعت نیز تک ستاره هستند که امیدواریم به زودی از آسمان صنعت خودرو ایران حذف شوند.
وزیر صنعت در ادامه با اشاره به تمرکزگرایی صنعت کشور اظهار داشت: این سد باید شکسته شود و صنعت کشور به پیرامون حرکت کند.
وی همچنین عمق ساخت داخل خودروها را از مهمترین مسولیت های صنعت خودرو عنوان کرد و افزود: عمق ساخت داخل بدون رعایت استانداردها خیانت به مردم ایران است و به تنهایی ممکن است منجر به فاجعه ملی شود.
م


منبع : فارس

برچسب ها : #خودرو #ایران #اشاره #قطعات #شورا #تشکیل #خودروسازان #تحویل #افزود #تولیدات #امروز #خودروها #خودروسازی #عملکرد #ممنوع #غیراستاندارد #نظارت #گزارش #شریعتمداری #اظهار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تحویل قطعات غیراستاندارد توسط خودروسازان در سال ۹۷ ممنوع است/ تشکیل یک شورا برای نظارت


X https://sport45.site/