نوآرایی ویژه در ورودی‌های شهر تهران / 107 هزار متر نورپردازی ریسه‌ای در سطح شهر

تاریخ انتشار : شنبه 26 اسفند 1396 - ساعت : 23:12

کد مطلب: 233969 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران عنوان کرد؛

نوآرایی ویژه در ورودی‌های شهر تهران / 107 هزار متر نورپردازی ریسه‌ای در سطح شهر

مازندمجلس: مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران خبر داد به مناسبت سال جدید در مناطق مختلف شهرداری تهران نصب و نوسازی آبنماها، پل‌های سواره رو، پل‌های عابر پیاده و حذف زوائد محورهای نمونه هر منطقه اجرایی خواهد شد

مازندمجلس: به گزارش خبرنگار هنرنیوز، صبح امروز شنبه 26 اسفندماه برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نشست خبری به تشریح اقدامات زیرمجموعه خود پرداخت و گفت : بالغ بر 8500 طرح از هنرمندان در بخش‌های مختلف در قالب پیشواز از نوروز مشارکت داده شده که از این میان 646 طرح پس از داوری برای اجرا برگزیده شده است. همچنین در روند بهره‌گیری از طرح‌های هنرمندان پس از اتمام فراخوان‌ها از ایده‌های نو و خلاقانه آنها بهره گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه شعار شهردار تهران «امید» مشارکت و شکوفایی در شعارهای سیاستگذاری هر بخش از اقدامات این سازمان مورد توجه قرار گرفته است، افزود: فعال کردن ادارات زیباسازی مناطق نظارت بر تمامی اقدامات ویژه نوروز در مناطق شهرداری تهران و انتخاب معابر پر تردد در سطح مناطق به طور جد در دستور کار فعالیت‌های نوروز تهران قرار گرفت.

وی درباره مشارکت‌های شهروندی در اجرای طرح‌های این سازمان برای نوروز 97 گفت: در 23 سایت مورد نظر تخم مرغ‌های نوروزی، از شهروندان دعوت کردیم با حضور در کنار هنرمندان حرفه‌ای تخم مرغ‌هایی را نقاشی کنند. در خصوص جملات تبلیغات فرهنگی نیز نظرسنجی از شهروندان انجام شد و امکان تبادل نظر از طریق کانال تلگرامی سازمان فراهم شد. همچنین در انتخاب جملات سعی شده به موضوع پیام‌های اجتماعی و تغییر رفتار شهروندی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی ادامه داد: در ورودی‌های شهر تهران اکران تبلیغات فرهنگی و نوآرایی ویژه‌ای اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در تشریح فعالیت‌های این سازمان در حوزه هنرهای محیطی و آذین بندی سطح شهر گفت: 1608 اثر از 699 هنرمند به دست ما رسیده که از این میان 101 طرح از 96 هنرمند برگزیده شده و 45 اثر حجمی در سطح شهر جانمایی و نصب شده است.

وی ادامه داد: در بخش تخم مرغ‌های نوروزی نیز در دو حوزه دانشجویی 957 اثر از 435 هنرمند به جشنواره رسیده که از این میان 79 طرح از 79 هنرمند برگزیده شده است. همچنین در حوزه حرفه‌ای 2968 طرح از 1364 هنرمند به دست ما رسید که از این میان 306 طرح از 306 هنرمند برگزیده شد.

ضرغامی به طرح درختستان اشاره کرد و افزود: 1090 اثر از 517 هنرمند به دست ما رسیده که از این میان 40 طرح از 40 هنرمند برگزیده شد. همچنین در بخش المان‌های نوروزی نیز 320 طرح از 115 هنرمند به این بخش ارسال شد که 11 طرح از چهار هنرمند برگزیده شد که در 97 پل و فضاهای عمومی سطح شهر نصب شده است.

وی ادامه داد: 107 هزار متر نورپردازی ریسه‌ای توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در شش مسیر از جمله خیابان دماوند تا میدان آزادی، خیابان شریعتی از دروازه شیمران تا میدان قدس، خیابان ولیعصر (عج) از میدان راه آهن تا چهارراه پارک وی، اتوبان بعثت، خیمه نوری میدان هفت تیر و خیابان هنگام نصب شده است. همچنین 110 هزار متر نورپردازی ریسه‌ای تحویل مناطق 22 گانه جهت استفاده در معابر پرتردد و ورودی‌های شهر تهران شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران به کمپین تبلیغات فرهنگی اشاره کرد و افزود: برگزاری کارگاه ملی خوشنویسی که اشعار بهاریه شاعران کهن و معاصر را با همکاری انجمن خوشنویسی ایران در امارت فولادوند تهران برگزار می‌کند و این طرح‌ها جهت اکران در سازه‌های تبلیغات فرهنگی سطح شهر تهران به کار گرفته خواهند شد.

وی به برگزاری کارگاه خوشنویسی نستعلیق با موضوع نوروز اشاره کرد و افزود: این کارگاه در محل خانه فولادوند و موزه خوشنویسی ایران روزهای دوشنبه و سه شنبه چهاردهم و پانزدهم اسفند ماه برگزار شده است که تعداد 35 هنرمند در آن شرکت کرده‌اند. همچنین کارگاه ملی طراحی گرافیک و تصویرسازی با موضوع نوروز روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و جمعه 16 الی 18 اسفند ماه در محل امارت عین الدوله با حضور 30 نفر از هنرمندان برگزار شده است که تعداد 135 اثر از کل آثار هنرمندان در این کارگاه در سطح شهر تهران به نمایش عموم گذاشته شده است.

ضرغامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع نوروزگاه بلوار کشاورز اشاره کرد و افزود: این نوروزگاه در بخش هنرهای تجسمی شامل نمایشگاه عکس، کاریکاتور، کارت پستال نوروزی، پوستر ایران و همچنین کارگاه‌های سفالگری، خوشنویسی، کاریکاتور چهره، عکاسی قدیمی و عکاسی میدانی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران افزود: در قالب نوروزگاه بلوار کشاورز در بخش هنرهای نمایشی نیز اجرای تئاتر خیابانی و میدانی، عروسک‌های غول پیکر، کمدی، خیمه شب بازی، پانتومیم، کارگاه ساخت عروسک مبارک، نقالی و نمایش‌های فرم و ساخت سفره هفت سین را خواهیم داشت. همچنین در بخش آفرینش‌های ادبی این طرح نمایشگاه شعرهای منتخب، ایستگاه فال حافظ و آموزش خوانش فال حافظ اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در بخش موسیقی و سرود نیز چاوشی خوانی، نوروزخوانی، گروه سُرنا و دُهل، اجرای برگزیده‌های موسیقی نواحی نیز با حضور هنرمندان مطرح موسیقی مقامی و آئینی استان‌های کشور برگزار خواهد شد.

ضرغامی در تشریح اقداماتی که توسط مناطق 22 گانه شهرداری تهران نیز اجرایی شده است به حذف زوائد محورهای نمونه مناطق اشاره کرد و افزود: در مناطق مختلف شهرداری تهران نصب و نوسازی آبنماها، پل‌های سواره رو، پل‌های عابر پیاده و حذف زوائد محورهای نمونه هر منطقه در طرح نوروزی اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پاسخ به سوال خبرنگار هنرنیوز که پرسید: سرنوشت سفره های هفت سینی که در ایام نوروز در سطح شهر از سوی شهرداری ساخته می شود بعد از این ایام چی می شود؟ گفت: این سفره های هفت سین در انبار نگهداری می شود و با قدری تزیین و مرمت ، دوباره در میادینی که قبلا استفاده نشده چیدمان می شود و به هیچ عنوان دور ریخته نمی شوند.

وی در پاسخ به سوال دوم خبرنگار هنرنیوز که پرسید چه هنرمندان شاخصی در استقبال از بهار سازمان زیباسازی با این سازمان همکاری کردند گفت: تمامی هنرمندانی که در رشته های مختلف با ما همکاری داشته اند همه از هنرمندان شاخص محسوب می شوند.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #تهران #نوروز #سازمان #هنرمند #شهرداری #زیباسازی #همچنین #هنرمندان #افزود #مناطق #برگزیده #اشاره #کارگاه #برگزار #خوشنویسی #مدیرعامل #نوروزی #موضوع #میدان #خیابان #فرهنگ #تبلیغات #فرهنگی #ضرغامی #خبرنگار #گرفته #هنرنیوز #رسیده #هنرهای #نورپردازی #همکاری #موسیقی #ایران #اجرایی #نوروزگاه #ورودی‌های #ادامه #ریسه‌ای #اجرای #مختلف #اقدامات #تشریح #معابر #تمامی #میدانی #نمایشگاه #کشاورز #کاریکاتور #عکاسی #نمونه #طرح‌های #نوآرایی #عنوان #پرسید #پل‌های #محورهای #بلوار #زوائد #اسفند #استفاده #برگزاری #شهروندان #حرفه‌ای #اکران #جملات #مشارکت #مرغ‌های #ویژه‌ای #تعداد #روزهای #شهروندی #امارت #فولادوند #فعالیت‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوآرایی ویژه در ورودی‌های شهر تهران / 107 هزار متر نورپردازی ریسه‌ای در سطح شهر


X https://sport45.site/