تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 10:36

کد مطلب: 234030 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه/ پوتین چقدر شانس پیروزی دارد؟

مازندمجلس: در صورت پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی روسیه، وی شش سال دیگر زمام امور را در این کشور در دست خواهد داشت.

مازندمجلس:

مردم روسیه امروز (یکشنبه) به پای صندق‌های رای رفته‌اند تا رئیس جمهوری بعدی خود را انتخاب کنند.ایسنا در این باره نوشت: مراکز رای گیری در مناطق خاوردور (شرقی‌ترین نقاط) روسیه اولین مراکزی بودند که در ساعت هشت صبح به وقت محلی باز شدند. رای دهندگان در ۹۷.۳ هزار مرکز اخذ رای در سراسر روسیه به اضافه ۴۰۱ مرکز اخذ رای در خارج از کشور رای خود را به صندوق خواهند انداخت.
دفتر مطبوعاتی پلیس مسکو اعلام کرده است، بیش از ۱۷ هزار نیروی پلیس، گارد ملی، شرکت‌های امنیتی ویژه و داوطلبان برای تامین امنیت روند انتخابات تلاش خواهند کرد.
براساس بیانیه دفتر مطبوعاتی پلیس مسکو، برای تضمین امنیت شهروندان در مراکز اخذ رای و اجرای قانون بیش از ۱۷ هزار نیروی پلیس در کنار نیروهای گارد ملی و نیروهای گارد امنیتی ویژه و پلیس مردمی در مسکو مستقر شده‌اند.
طبق این بیانیه، به منظور تضمین اجرای قانون و امنیت انتخابات پلیس با مقامات اجرایی و سازمان‌های امنیتی دیگر تدابیر عملی و برنامه‌ریزی شده را لحاظ کرده است. تمامی مراکز اخذ رای و اطراف این مراکز توسط بازرسان پلیس با استفاده از وسایل تکنولوژیکی و سگ‌های پلیس کنترل و بررسی شده است.در صورت پیروزی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری کنونی روسیه، وی شش سال دیگر زمام امور را در این کشور در دست خواهد داشت.پوتین به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کرده است. وی هفت رقیب دارد که شامل پاول گرودینین از حزب کمونیست، ولادیمیر ژیرینفسکی از حزب لیبرال دموکرات، کسنیا سوبچاک از ابتکار مدنی، گریگوری یاولینسکی از حزب یابلوکو منتقد سرسخت سیاست‌های پوتین می‌شوند.
شبکه خبری بی.بی.سی گزارش داد، همچنین بوریس تیتف از حزب رشد، سرگئی بابورین از اتحادیۀ مردمی سراسری روسیه و ماکسیم سورایکین از حزب "کمونیست‌های روسیه" در این انتخابات شرکت کرده‌اند.الکسی ناوالنی، مهمترین رهبر مخالفان دولت مسکو، از حضور در انتخابات منع شده است.
قرار است که نتایج مقدماتی عصر یکشنبه ساعت 9 شب اعلام شود.
در مجموع درحدود 94 هزار و 500 حوزه انتخاباتی در روسیه و نیز 369 حوزه رای گیری در 145 کشور جهان رای گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه انجام می گیرد. براساس داده های کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه 111میلیون و 782 هزار تن از جمعیت 146میلیونی این کشور حائز شرایط رای دهی هستند. رای گیری تا ساعت 20 روز یکشنبه به وقت مسکو ادامه خواهد داشت و احتمال دارد در صورت حضور گسترده مردم تا دو ساعت بعد تمدید شود.
پوتین ابتدا در سال ۱۹۹۹ نخست وزیر روسیه شد. پس از آن از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ به ریاست جمهوری برگزیده شد. وی در فاصله سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ که مجددا پست نخست وزیری را عهده‌دار شده بود، قانون اساسی را تغییر و دوره ریاست جمهوری را از چهار سال به شش سال افزایش داد. از سال ۲۰۱۲ تاکنون، پوتین مجددا پست ریاست جمهوری را عهده‌دار بوده است.تمامی مناطق روسیه به استثنای استان کالینینگراد رای گیری برای ریاست جمهوری روسیه را آغاز کردند.
در بسیار مناطق حوزه های رای گیری قبل از موعد باز شدند تا برای کسانی که روزهای یکشنبه کار می کنند شرایط رای گیری مهیا شود. به گزارش اسپوتنیک، ساکنین شبه جزیره کریمه برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنند. حوزه رای گیری در ترمینال جدید فرودگاه سیمفراپل می تواند رکورد بزند چرا که تقریبا کل فضای ۷۸ هزار متری ترمینال را در برمی گیرد.
در سیبیری رای گیری در حال انجام است، در قفقاز از رای دهندگان با چای پذیرایی می شود. در دالنی واستوک که اولین منطقه کشور برای شروع رای گیری بود تقریبا ۱۰۰ درصد رای ها در برخی صندوق ها مشخص شده اند.انتخابات ریاست جمهوری روسیه در تاریخ 18 مارس برگزار می شود. هشت نفر رسما به عنوان نامزد در این انتخابات ثبت نام کرده اند: سرگی بابورین (اتحادیه ملی روسیه)، پاول گرودینین (حزب کمونیست روسیه)، ولادیمیر ژیرینوسکی (حزب لیبرال دموکرات روسیه)، ولادیمیر پوتین (نامزد مستقل)، کسنیا سوبچاک (ابتکار میهنی) ، ماکسیم سورایکین (کمونیست های روسیه)، باریس تیتوف (حزب رشد)، گریگوری یاولینسکی (یابلاکا).
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #انتخابات #جمهوری #ریاست #پوتین #مراکز #یکشنبه #ولادیمیر #گزارش #قانون #نامزد #کمونیست #امنیتی #امنیت #اولین #مناطق #ابتکار #گریگوری #سوبچاک #رئیس #کسنیا #تقریبا #یاولینسکی #عهده‌دار #مجددا #دموکرات #سورایکین #ماکسیم #ترمینال #بابورین #شرایط #مردمی #مطبوعاتی #اعلام #نیروی #خواهند #صندوق #پیروزی #دهندگان #بیانیه #تضمین #مستقل #گرودینین #عنوان #تمامی #اجرای #نیروهای #لیبرال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه/ پوتین چقدر شانس پیروزی دارد؟


X https://sport45.site/