تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 13:01

کد مطلب: 234055 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش جروز‌الم‌ پست از تردید اروپایی‌ها درباره قصد ترامپ درخصوص برجام

مازندمجلس: رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند اروپایی‌ها بر این باورند که ترامپ یا خودش توافق را نقض می‌کند یا اتحادیه اروپا وادار می‌شود که با او همراه شود، اما اگر ترامپ برای شکست توافق فشار وارد کند، اروپایی‌ها بخشی از آن نخواهند بود.

مازندمجلس:
نشریه اسرائیلی جروزالم‌پست در گزارشی مدعی شد که انگلیس، فرانسه و آلمان درباره اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در خصوص «اصلاح» مفاد مدنظرش در برجام از طریق دیپلماسی - به جای دور انداختن توافق - جدیت داشته باشد به طور روزافزونی دچار شک و تردید شده‌اند.
در این گزارش به یکی از مطالب منتشر شده از سوی رویترز اشاره شده که در آن آمده است سه کشور اروپایی یک دور جدید از تحریم‌ها علیه ایران را پیشنهاد داده‌اند تا توافق سال 2015 هسته‌ای دست نخورده باقی بماند و در عین حال به فعالیت‌های منطقه‌ای و موشک‌های بالستیک ایران که به باور آمریکا با برجام تقویت شده‌ است، رسیدگی شود.
ترامپ در ژانویه سال جاری میلادی گفته بود که سه کشور اروپایی طرف برجام تا میانه ماه مِی وقت دارند تا اصلاحاتی را در این برجام انجام دهند.
به ادعای جروزالم‌پست، در این شرایط، سه کشور اروپایی طرف برجام که حامی بقای این توافق هستند، اخراج تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا را منادی خروج ترامپ از این توافق می‌دانند. و هم‌اکنون به دنبال این هستند که آیا نقطه‌ای برای ادامه مذاکرات وجود دارد یا خیر؟
متحدان کاخ سفید تحریم‌های پیشنهادی از سوی این سه کشور اروپایی را کمتر از آن چیزی می‌دانند که واشنگتن در ضرب‌الاجل ژانویه خواهانش بود. دولت ترامپ در آن زمان نه تنها خواهان تحریم‌های جدید علیه رفتار «بدخیم» منطقه‌ای و برنامه موشک‌های بالستیک ایران شده بود، بلکه خواهان بازگشایی توافق هسته‌ای و تمدید یکجانبه مفاد مورد مناقشه آن - بندهای انقضا پذیر برجام - فراتر از تاریخ‌های تعیین شده 10 و 15 ساله بود.
اما اروپایی از بازگشایی برجام یا اعمال تغییرات یکجانبه در آن خودداری کردند - اقداماتی که تهران گفته بود با آن‌ها به مثابه نقش توافق برخورد خواهد کرد.
جروزالم‌پست مدعی شده است در این شرایط اروپایی‌ها بر این باورند که ترامپ دو مانع بر سر راه موفقیت آن ایجاد کرده است: یا خودش توافق را نقض می‌کند یا اتحادیه اروپا وادار می‌شود که با او همراه شود. اما اگر ترامپ برای شکست توافق فشار وارد کند، آن‌ها (اروپایی‌ها) بخشی از آن نخواهند بود.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #توافق #برجام #ترامپ #اروپایی #گزارش #جروزالم‌پست #آمریکا #ایران #اروپایی‌ها #تحریم‌های #خواهان #بازگشایی #یکجانبه #آن‌ها #می‌دانند #منطقه‌ای #درباره #تردید #هسته‌ای #موشک‌های #ژانویه #بالستیک #شرایط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گزارش جروز‌الم‌ پست از تردید اروپایی‌ها درباره قصد ترامپ درخصوص برجام


X https://sport45.site/