تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 12:18

کد مطلب: 234060 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جهانگیری: انشالله سال آینده رفع حصر می‌شود/شورای عالی امنیت در حال انجام اقدامات خوبی است /از بازداشت کسی خوشحال نمی‌شوم/آمریکا اشتباه نکند /برای همه حالت‌هایی که برای برجام ممکن است به وجود آید سناریو داریم

مازندمجلس: معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای طرح گفت‌وگوی ملی و زمینه چینی برای رفع حصر گفت: دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اقدامات خوبی در زمینه رفع حصر انجام داده است و ان‌شاالله برای سال آینده این اتفاق رخ خواهد داد.

مازندمجلس: اسحاق جهانگیری صبح یکشنبه (۲۷ اسفند ۱۳۹۶) در حاشیه جلسه هیئت وزیران به بیان اولویت‌های دولت دوازدهم برای سال آینده پرداخت و خاطر نشان کرد: مهمترین چالش پیش‌روی کشور برای سال آینده مسئله اشتغال و معیشت مردم است. در این زمینه باید طی سالهای آینده برنامه‌ریزی‌های مناسب و اقداماتی جدی برای حل مسئله اشتغال به عنوان اصلی ترین چالش پیش‌روی کشور انجام شود.
به گزارش نامه نیوز وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری مهمترین راهکار حل مسئله اشتغال در کشور است، گفت: برای حل چالش اشتغال در کشور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی هستیم. ما به منابع وسیعی برای این کار نیازمند هستیم و باید شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کنیم تا منابع خود را در اختیار اقتصاد کشور قرار دهیم.
معاون اول رئیس‌جمهوری تاکید کرد: همچنین باید هم سرمایه‌گذاری از طریق منابع دولتی و عمومی و هم در گام بعد سرمایه‌گذاری از طریق منابع خارجی انجام شود تا معضل سرمایه مورد نیاز برای اقتصاد برطرف گردد.
اهم اظهارات جهانگیری را در ادامه بخوانید؛
*صداوسیما و سایر دستگاه‌ها می‌توانند در شاد کردن مردم اقدامات مهمی را انجام دهند.
*باید در سال آینده برای این موضوع برنامه‌های جدی تدوین کنیم که مهمترین آنها افزایش سرمایه‌گذاری است. ما نیازمند این هستیم که بخش خصوصی و شرکت‌های دولتی منابع خود را به سمت سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها بیاورند و پس از آن به دنبال سرمایه‌گذاری خارجی باشیم.
* اصلی‌ترین نیاز سرمایه‌گذاری و امنیت آن است هیچ نهادی نباید مانع فعالیت بخش خصوصی شود و مهمترین پیام سیاست‌های اصل ۴۴ هم همین است که توسعه بخش خصوصی هیچ مشکلی را به وجود نخواهد آورد.
*ایران مزیت‌های زیادی برای جذب منابع خارجی دارد، نظام بانکی باید در سال آینده نقش جدی‌تری را ایفا کند، امروز در دولت مصوبه‌ای را داشتیم که بر اساس آن برای چین خط فاینانس ۱۰ میلیارد دلاری ایجاد شد.
*درآمد مردم در سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته است، ما نیازمند سیاست‌های اصلاحی هستیم تا طبقات ضعیف و قشر حقوق بگیر که قدرت خریدشان کاهش یافته، افزایش پیدا کند.
*دولت دوازدهم از ابتدای کار خود تحت فشار سیاسی قرار داشت، تمایل دارم دولت در فضای آرامی کار را ادامه دهد اما اگر شرایط اقتضا کند در میدانی که فراهم شود، مسائل را بیان خواهم کرد اما فعلاً ترجیح می‌دهم در آرامش ادامه دهیم. کشور با چالش‌های بزرگی روبرو است برخی از مشکلات کشور به ابرچالش تبدیل شده است.
*مسئله آب امروز به مسئله‌ای سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شده است. راهکار مسائل مختلف کشور، راهکار سیاسی است و امروز راهکار فنی و تکنیکی چندان کارایی ندارد.
*بر سر آنچه که بر اساس دکترین دفاعی کشور تنظیم شده است، مذاکره نخواهیم کرد. تجربه به ما ثابت کرده است که در شرایط سخت تنها می‌مانیم. قدرت دفاعی ما برای دفاع از ملت و منطقه است و بر سر آن مذاکره نخواهیم کرد.
*ما هشت سال جنگ داشتیم و زیر موشک و بمباران بودیم، برای تهیه موشک به همه همه متوسل شدیم اما امروز جوانان خودمان به این قدرت دست پیدا کردند، دولت و ملت ایران با هیچ کشوری مذاکره نکرده و نمی کند.
*از بازداشت هیچکسی خوشحال نمی‌شوم ولی بدانید اقدامات به موقع انجام ندادن آسیب‌های زیادی دارد و حکمی که دادگاه منتشر کردن است برای مدت‌ها قبل بوده است اما آنقدر تعلل شده که به مساله روز سیاسی کشور تبدیل شده است باید در هرموضوعی در موقع آن تصمیم‌گیری شود.
*دولت از مدت‌ها قبل برای همه حالت‌هایی که برای برجام ممکن است به وجود آید، سناریوهایی را پیش بینی کرده است اما امیدواریم غربی‌ها و آمریکائی‌ها اشتباه نکنند و از فضای به وجود آمده برای تعامل با ایران استفاده کنند.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سرمایه‌گذاری #منابع #آینده #اشتغال #مسئله #راهکار #نیازمند #امروز #خصوصی #مهمترین #سیاسی #هستیم #مذاکره #افزایش #تبدیل #شرایط #اقدامات #ادامه #ایران #خارجی #جهانگیری #داشتیم #مسائل #امنیت #دفاعی #سیاست‌ #دولت دوازدهم #مدت‌ها #نخواهیم #زیادی #دولتی #حالت‌هایی #اشتباه #تاکید #برجام #دوازدهم #نمی‌شوم #مختلف #اقتصاد #پیش‌روی #فراهم #بازداشت #خوشحال #سیاست‌های

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جهانگیری: انشالله سال آینده رفع حصر می‌شود/شورای عالی امنیت در حال انجام اقدامات خوبی است /از بازداشت کسی خوشحال نمی‌شوم/آمریکا اشتباه نکند /برای همه حالت‌هایی که برای برجام ممکن است به وجود آید سناریو داریم


X https://sport45.site/