تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 15:54

کد مطلب: 234074 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ترزا می:هیچ تهدیدی را در خاک خود تحمل نمی‌کنیم

مازندمجلس: نخست‌وزیر بریتانیا، در پی اخراج ۲۳ دیپلمات این کشور از خاک روسیه، از تشکیل جلسه شورای امنیت ملی کشورش در روزهای آتی خبر داد و گفت که دولت در برابر تهدید علیه جان مردمی که در خاک بریتانیا زندگی می‌کنند، به‌سختی واکنش نشان می‌دهد.

مازندمجلس:

به گزارش نامه نیوز به نقل از شینهوا، «ترزا می»، نخست‌وزیر بریتانیا، پس از آن‌که روسیه روز گذشته –شنبه- اعلام کرد که ۲۳ دیپلمات بریتانیایی را از خاک خود اخراج می‌کند گفت: «ما هیچ تهدیدی را علیه شهروندان بریتانیایی و دیگر ملت‌ها در خاک این کشور از سوی روسیه تحمل نخواهیم کرد.»
وی گفت که بریتانیا «انتظار چنین واکنشی را از سوی روسیه داشت» و در روزهای آینده اقدام‌های بعدی را «با دیگر هم‌پیمانان و شرکا» بررسی خواهد کرد.
یک سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا گفت: «در سایه رفتار پیشین روسیه، انتظار واکنشی از این دست را داشتیم و شورای امنیت ملی در روزهای آینده تشکیل جلسه خواهد داد و قدم‌های بعدی را بررسی خواهد کرد. امروز اولویت ما حفاظت از کارکنان‌مان در روسیه و یاری رساندن به کسانی است که به بریتانیا بازخواهند گشت.»
این سخنگو اضافه کرد: «واکنش روسیه تفاوتی در اصل قضیه ایجاد نمی‌کند؛ یعنی تلاش برای قتل دو نفر در خاک بریتانیا که هیچ توجیه دیگری جز دست داشتن روسیه در آن وجود ندارد. این روسیه است که به‌شکلی شرم‌آور از قوانین بین‌المللی و اجلاس منع سلاح‌های شیمیایی تخطی کرده است.»
وزارت خارجه روسیه روز گذشته ۲۳ دیپلمات بریتانیا را  در پاسخ به اقدام بازدارنده بریتانیا علیه این کشور و جنجال بر سر حمله به جاسوس روس اخراج کرد.
روسیه در این راستا در بیانه خود اعلام کرد: «تمام ۲۳ کارمند دیپلماتیک اخراج شده از عناصر نامطلوب به‌حساب می‌آیند و باید طی یک هفته خاک روسیه را ترک کنند».
در این بیانیه همچنین هشدار داده شد که چنانچه بریتانیا به برداشتن قدم‌های غیر دوستانه علیه روسیه ادامه دهد، مسکو حق پاسخ را برای خود محفوظ می‌دارد.
گفته شده که در پی این اقدام، کنسولگری بریتانیا در سن پترزبوگ و سفارت این کشور در مسکو بسته خواهد شد.
«سرگئی اسکریپال»، مامور اطلاعاتی پیشین روسیه، و «یولیا اسکریپال»، دختر ۳۳ ساله‌اش، هفته گذشته روی نیمکتی در برابر یک مرکز خرید در «سالزبوری» در استان «ویلشایر» بیهوش پیدا شدند و بنا بر گزارش‌ها کماکان در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.
دولت بریتانیا اعلام کرد که این دو با «نویچک» یک عامل اعصاب که در روسیه گسترش یافته است، مسموم شده‌اند.
روسیه هرگونه دخالت در این حمله  را رد کرده است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #روسیه #بریتانیا #اخراج #اعلام #گذشته #پیشین #خارجه #وزارت #اسکریپال #بررسی #اقدام #قدم‌های #واکنشی #بریتانیایی #دیپلمات #انتظار #تهدیدی #روزهای #آینده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ترزا می:هیچ تهدیدی را در خاک خود تحمل نمی‌کنیم


X https://sport45.site/