تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 17:27

کد مطلب: 234086 چاپ به اشتراگ گذاشتن

کورکر: ترامپ احتمالا در ماه مِی خروج آمریکا از برجام را اعلام می کند

مازندمجلس: رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اگر اروپایی‌ها در ارتباط با چارچوبی درباره برجام به توافق نرسند، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه احتمالاً از این توافق هسته‌ای خارج می‌شود.

مازندمجلس:

رئیس کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد که اگر اروپایی‌ها در ارتباط با چارچوبی درباره برجام به توافق نرسند، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه مه احتمالاً از این توافق هسته‌ای خارج می‌شود.
«باب کورکر» رئیس‌ کمیته روابط خارجی سنا در مصاحبه با شبکه «سی بی اس» آمریکا در زمینه احتمال خروج واشنگتن از برجام گفت: «اگر با اروپایی‌ها بر سر یک چارچوب درباره برجام به توافق نرسیم، رئیس‌جمهور در ماه می از برجام کناره‌گیری می‌کند. بعید میدانم توافقی با اروپایی‌ها حاصل شود.
وی در این خصوص توضیح داد:‌«من در واقع درباره چیزهایی صحبت می‌کنم که برای گردهم آوردن جامعه بین‌الملل انجام دادیم و ما را در جایگاهی قرار داد که اجازه انجام مذاکرات را برایمان فراهم آورد».
کورکر ادامه داد: «توافق ایران موضوع دیگری است که در ماه مه مطرح خواهد شد. من فکر می‌کنم که رئیس‌جمهور احتمالاً از آن خارج می‌شود، مگر آنکه همتایان اروپایی ما در حقیقت در خصوص یک چارچوب (برجام) به توافق برسند».
این مقام کنگره در پاسخ به این سؤال که آیا گمان می‌کند که رئیس‌جمهور قصد دارد در تاریخ 12 ماه مه از برجام خارج شود، گفت:‌«بله اینطور فکر می‌کنم بله اینطور فکر می‌کنم».
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #رئیس #توافق #رئیس‌جمهور #می‌کنم #کورکر #درباره #اروپایی‌ها #آمریکا #کمیته #اینطور #می‌کند #چارچوب #خارجی #روابط #احتمالاً

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کورکر: ترامپ احتمالا در ماه مِی خروج آمریکا از برجام را اعلام می کند


X https://sport45.site/