مافیایی بودن قاچاق در کشور/ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنبل و کند شده است

تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 19:00

کد مطلب: 234093 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد

مافیایی بودن قاچاق در کشور/ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنبل و کند شده است

مازندمجلس: رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه قاچاق در کشور مافیایی است، گفت: وقتی از قاچاق صحبت می‌کنیم، ذهن مردم به سمت مرزنشینان می‌رود، در حالی که مافیای قاچاق این نگاه غلط را ایجاد کرده است.

مازندمجلس: علی مویدی خرم‌آبادی امروز در مراسم تکریم رئیس سابق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از اقدامات بزرگ و موثر نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر بارها و بارها در سطح دنیا تقدیر شده و جایگاه ایران در این عرصه در بین تمام کشورهای دنیا جایگاهی شایسته است. 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به فعالیت 35 ساله خود در بحث مبارزه با مواد مخدر افزود: معضل اعتیاد پدیده‌ای است که دنیا را فراگرفته و کشور ایران در کانون آن قرار دارد. 

وی با بیان اینکه فراز و نشیب‌های زیادی در حوزه مواد مخدر در سال‌های اخیر داشته‌ایم، اظهار داشت: رویکرد ما در مبارزه با مواد مخدر تغییر یافته و اگر روزی فرد معتاد مجرم شناخته می‌شد، امروز بدین گونه نیست و امروز در کشور ما به بحث اعتیاد نگاه علمی و دانش بنیان می‌شود. 

مویدی خرم‌ابادی گفت: ما امروز در حوزه پیشگیری از مواد مخدر، مقابله و همچنین در حوزه درمان و صیانت دارای سند چشم‌انداز هستیم و جامعه را با تمام پتانسیل‌هایش درگیر بحث پیشگیری از اعتیاد کرده‌ایم. 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه امروز بر حسب وظیفه‌ای که بنده محول شده است، باید از عرصه مبارزه با مواد مخدر وارد عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شوم، اظهار داشت: از اعتماد ریاست جمهور که به واسطه وزیر کشور در این حوزه به من داشتند، تشکر می‌کنم و از این مقوله به عنوان یک فرصت برای خدمت به نظام و هموطنان استفاده می‌کنم. 

مویدی با بیان اینکه باید بصورت انتحاری وارد عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد، بیان داشت: هرگاه اسمی از قاچاق به میان می‌آید، اذهان مردم به سمت مرز و مردم شریف مرز نشین می‌رود که این نگاه نگاه درستی نیست و این نگاه شاید نشات گرفته از فریب مافیا و کسانی باشد که در پشت صحنه مدیریت می‌کنند. 

وی افزود: به تعبیر رحمانی فضلی وزیر کشور به من گفتند که آقای مویدی شما کانون‌ها را شناسایی کنید و به کانون توجه کنید. 

مویدی خرم‌آبادی با بیان اینکه قاچاق در کشور ما به صورت مافیایی است، بیان داشت: در این عرصه مدام مرزنشینان را مورد خطاب قرار ندهیم و مدام محدودیت برای آنها ایجاد نکنیم، بلکه نگاه ما به بحث قاچاق باید درست شود و نگاه پیش‌گیرانه‌ای به این موضوع داشته باشیم. 

وی با بیان اینکه کارشناسان معتقدند که اقتصاد ایران بیمار است گفت: قاچاق و مافیا باعث بیماری اقتصاد شده است و باید کار اورژانسی برای این بیمار انجام شود و باید بر روی کانون‌های اثر تمرکز یابیم و کانون‌های اثر را مورد هجمه قرار دهیم و این امر امکان‌پذیر نیست، مگر با نگاه سیستمی و نگاه فرابخشی، زیرا هیچ دستگاهی به تنهایی قادر نخواهد بود که در عرصه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کارنامه درخشانی داشته باشد. 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: ستاد بسیار وسیع است و فراتر از یک قوه است و حتی ستاد کل نیروهای مسلح هم به آن اضافه شده و می‌توان گفت که ستاد یک ترکیب 4 قوه ای است، اما وقتی سهم هر کدام از این بخش‌ها را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مرور می‌کنیم، مشاهده می‌شود که بعضی‌ ها نقششان در حد صفر و یا حتی کمتر از صفر بوده و برخی دیگر نقش بازیگر اصلی را دارند و هر روز جان خود را در این عرصه به خطر می‌اندازند. 

وی افزود: ما باید در این زمینه کار فکری، اساسی و بنیانی انجام دهیم و در این همین جا قول می‌دهم، از فردا زنبیل کاری را به دست می‌گیریم و به تک تک دستگاه‌های مرتبط با مبارزه با قاچاق کالا و ارز مراجعه می‌کنم و براساس قانون و مقررات و آئین‌نامه‌ها سهم هر دستگاه را در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشخص می‌کنم. 

مویدی خرم‌آبادی بیان داشت: وقتی مطالبات رهبر معظم انقلاب اسلامی و وضعیت سطح جامعه را مشاهده می‌کنیم، می‌بینیم که فاصله قابل توجهی وجود دارد. 

وی با تشکر از اقدامات مبارزه با قاچاق کالا و ارز در 4 سال گذشته گفت: بستر مبارزه در بخشی از حوزه‌ها فراهم شده، اما در برخی دیگر از حوزه‌ها هنوز در ابتدای کار هستیم و باید ادامه دهیم تا دستاوردی که وزیر کشور ما در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز دارد، تحقق یابد. 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: به صراحت می‌گویم که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنبل و کند شده است. شاید در دو یا سه سال گذشته یک مقداری تکان خورده است. 

وی افزود: مشکلات در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیاد است، ولی هر اقدامی قابل تقدیر است. 

مویدی خرم‌آبادی با اشاره به سخنان حبیب اله حقیقی در مورد اینکه در مبارزه با قاچاق کالا و ارز هنوز به شرایط مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: من معتقدم در این امر با حد نسبی هم خیلی فاصله داریم، لذا تلاش می‌کنیم، تا با ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و توانمندی‌ این کار را به حد مطلوب برسانیم. 

وی افزود: در ستاد برای مجلس در مبارزه با قاچاق کالا و ارز سهم بزرگی تعریف شده، به طوری که هم کمیسیون اقتصادی در این ستاد عضو هستند و هم نمایندگان مجلس در ستاد مبارزه با قاچاق کالا عضو هستند و نظارت دارند. 

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: از نیروهایی که در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و ارز قرار دارند، انتظار داریم که همراهی و همدلی کنند، تا گام بزرگ و موثری در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز برداریم. 

وی افزود: وزیر کشور به من گفته‌اند که باید در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز یقه بگیریم، اما من می‌گویم که ما در این امر حتی حاضریم پیراهن هم پاره کنیم.

ب


منبع : فارس

برچسب ها : #مبارزه #قاچاق #مویدی #رئیس #افزود #اینکه #امروز #ایران #خرم‌آبادی #می‌کنم #می‌کنیم #اعتیاد #دارند #کانون‌های #فاصله #مشاهده #حوزه‌ها #داریم #اسلام #مطلوب #می‌گویم #بیمار #گذشته #هستیم #اسلامی #بارها #اقدامات #مافیایی #عنوان #تقدیر #اشاره #جامعه #مافیا #پیشگیری #اظهار #کانون #اقتصاد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مافیایی بودن قاچاق در کشور/ ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنبل و کند شده است


X https://sport45.site/