تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 21:46

کد مطلب: 234107 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مقیمی: پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز تنها راه مقابله با تبدیل اراضی است

مازندمجلس: استاندار تهران گفت: پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز تنها راه مقابله با تبدیل اراضی کشاورزی است.

مازندمجلس: محمد حسین مقیمی شامگاه یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات شهر آبسرد که در سالن جلسات شهرداری این شهر برگزار شد، با تأکید بر این نکته که حفاظت از باغات میوه شهر آبسرد باید از اولویت های کاری مسئولین این شهر قرار بگیرد، خطاب به شهردار آبسرد گفت:به هیچ وجه نگذارید که باغات میوه شهر آبسرد که به نوعی هویت این شهر محسوب می شوند تخریب و به ویلا تبدیل شوند.
مقیمی موقعیت شهر آبسرد را بواسطه داشتن مزیت کشاورزی و جاذبه های کم نظیر گردشگری در استان تهران کم نظیر توصیف کرد و افزود:این شهر با داشتن زمینهای مستعد کشاورزی از زرخیزترین اراضی موجود در استان تهران است و در عین حال از ظرفیت های ویژه برای توسعه صنعت گردشگری برخوردار بوده و از این حیث متمایز با سایر شهرهای استان است.
وی تخریب اراضی و باغات کشاورزی در این شهر را یکی از اهداف افراد سودجو در استان برشمرد وتصریح کرد:باغات میوه این شهر همواره مورد طمع افراد فرصت طلب برای ساختن خانه و ویلا بوده است و فرماندار شهرستان دماوند و شهردار دماوند باید با جدیت تمام مانع این قبیل ساخت و سازها و تغییر کاربری ها در این شهر شوند.
استاندار تهران ،پیشگیری از ساخت وسازهای غیر مجاز را تنها راه مقابله با تبدیل اراضی کشاورزی دانست و تأکید کرد:تخریب ویلا یا خانه ای که بواسطه تغییر کاربری اراضی کشاورزی ساخته شده کار آسانی است اما تبدیل همان خانه به باغ میوه بسیار دشوار و زمانبر است.
مقیمی در ادامه با اشاره به کمبود آب برای آبیاری اراضی کشاورزی در این شهر خواستار بهره گیری از روش های علمی و نوین آبیاری از سوی مدیران شهری وفرماندار دماوند در این شهر شد و افزود:استفاده از شیوه های سنتی آبیاری هم باعث هدر رفت آب می شود و هم سطح بهره وری در باغات را کاهش می دهد وفرمانداری شهرستان دماوند باید با ایجاد بستر های لازم برای جایگزینی آبیاری قطره ای و ترویج کشت گلخانه ای بین کشاورزان به این امر اهتمام کند.
در ابتدای این نشست شهردار آبسرد با ارائه گزارشی از کمبودها و مشکلات این شهر پیشنهاد احداث مجتمع رفاهی وتوریستی حدفاصل محور آبسرد به فیروزکوه و همچنین احداث پایانه میوه وتره بار شهر آبسرد را در راستای ایجاد اشتغال در شهر آبسرد مطرح کرد که مورد تأیید و موافقت استاندار تهران قرار گرفت.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آبسرد #اراضی #کشاورزی #باغات #تبدیل #استان #آبیاری #دماوند #تهران #مقیمی #تخریب #شهردار #ایجاد #احداث #استاندار #کاربری #شهرستان #تغییر #گردشگری #پیشگیری #مشکلات #مقابله #تأکید #بواسطه #افزود #داشتن #افراد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مقیمی: پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز تنها راه مقابله با تبدیل اراضی است


X https://sport45.site/