تاریخ انتشار : یکشنبه 27 اسفند 1396 - ساعت : 22:46

کد مطلب: 234112 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پارلمان انگلیس خبر داد؛ احتمال به تاخیر افتادن خروج از اتحادیه اروپا

مازندمجلس: کمیسیون برگزیت پارلمان انگلیس به دلیل روند کند پیشرفت مذاکرات در این باره از احتمال به تعویق افتادن خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا خبر داد.

مازندمجلس: بعد از تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا مذاکرات در این باره به کندی پیش می رود و به گفته بسیاری ناظران اختلافات همچنان پا بر جا بوده و پیشرفتی حاصل نشده است.
حالا به دلیل مذاکرات کند، کمیسیون برگزیت پارلمان انگلیس اعلام کرده است که احتمالا خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا به تعویق بیافتد.
در یک گزارش جدید  کمیسیون برگزیت پارلمان انگلیس آمده است که در مسائل مهم و مرکزی مانند مرزهای باز بین شمال ایرلند و جمهوری ایرلند به ندرت پیشرفت هایی به دست آمده است. اگر این مسائل تا اکتبر سال 2018 مشخص نشود دولت باید برای برای به تعویق افتادن زمان خروج رسمی اقدام کند.
بر اساس ماده 50 قرارداد اتحادیه اروپا با درخواست رسمی دولت انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا یک مهلت دو ساله تا ماه مارس 2019 در نظر گرفته شده که در آن روابط آینده انگلیس و اتحادیه اروپا باید مورد مذاکره قرار گیرد.
ترزا می ، نخست وزیر انگلیس بعد از درخواست بروکسل مبنی بر اینکه انگلیس می تواند در اتحادیه اروپا باقی بماند این مسئله را در اظهار نظرهای مختلفی رد کرده است. وی همچنین برگزاری همه پرسی دیگری درباره خروج را هم رد کرده و اعلام کرده است که هرگز همه پرسی دیگری در این باره برگزار نخواهد شد و ملت انگلیس تصمیم خود را برای خروج از این اتحادیه گرفته اند و این امر در ماه مارس سال 2019 محقق می شود.
انگلا مرکل، صدر اعظم آلمان امروز در سخنانی همچنین بر مسئله تداوم ارتباطات و برنامه های مشترک در زمینه تحقیقات بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاکید کرد. وی در پیام هفتگی ویدئویی خود اعلام کرد که دولت لندن باید بگوید در روابط آینده بعد از برگزیت خواهان چه چیزهایی است. من امیدوارم که لندن همچنین خواهان تداوم همکاری های ما در زمینه علمی باشد.
مرکل همچنین با نگاهی به مسئله برگزیت و شرایط دشوار بین المللی تاکید کرد که ما در دوران مهمی در اتحادیه اروپا قرار داریم. از این رو دولت جدید آلمان می خواهد مشترکا با فرانسه موضوعاتی مانند پایداری طولانی مدت منطقه یورو و یک سیاست قدرتمندانه مهاجرت را دنبال کند.منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #اتحادیه #اروپا #برگزیت #همچنین #پارلمان #اعلام #مسئله #آینده #دیگری #تداوم #خواهان #تاکید #زمینه #روابط #آلمان #مانند #گزارش #مذاکرات #تصمیم #افتادن #کمیسیون #تعویق #درخواست #ایرلند #مسائل #گرفته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پارلمان انگلیس خبر داد؛ احتمال به تاخیر افتادن خروج از اتحادیه اروپا


X https://sport45.site/