تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 - ساعت : 07:43

کد مطلب: 234125 چاپ به اشتراگ گذاشتن

منبع سعودی: همانند ایران، امکان غنی‌سازی اورانیوم می‌خواهیم

مازندمجلس: یک منبع نزدیک به حاکمیت آل سعود گفته که عربستان سعودی در مذاکره با آمریکا بر سر توافق هسته‌ای امتیازاتی که از امتیازات ایران در برجام باشد را نمی‌پذیرد.

مازندمجلس: یک منبع نزدیک به حکومت عربستان سعودی درباره تلاش‌های ریاض برای رسیدن به توافقی در زمینه انرژی هسته‌ای با قدرت‌های جهانی گفته که کشورش امتیازاتی کمتر از امتیازات اعطا شده به ایران در توافق هسته‌ای برجام را قبول نخواهد کرد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از این منبع که اشاره‌ای به نامش نکرده نوشت: «در نهایت، برای حکومت عربستان سعودی پذیرفتن بندهایی کمتر از آنچه اوباما به ایرانی‌ها داد، یعنی امکان غنی‌سازی در آینده تقریباً غیرممکن است.»
منابع خبری پیشتر از آغاز گفت‌وگوها میان دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و عربستان سعودی در خصوص توافق در زمینه انرژی هسته‌ای خبر داده بودند. 
عربستان سعودی قبلاً گفته به دنبال دست‌یابی به توافقی با آمریکا در زمینه انرژی هسته‌ای، بدون محدودیت در زمینه غنی‌سازی اورانیوم و بازفرآوری آن است. پیشتر آسوشیتدپرس گزارش داده بود ریاض گفته در صورتی که محدودیت‌های ایران در برجام تشدید شود، آنها هم محدودیت‌ها در زمینه غنی‌سازی اورانیوم را خواهند پذیرفت. 
«محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز که بخش‌هایی از آن بامداد دوشنبه منتشر شده گفته در صورتی که ایران بخواهد سلاح اتمی درست کند، عربستان هم همین کار را خاواهد کرد. 
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #سعودی #ایران #عربستان #زمینه #غنی‌سازی #هسته‌ای #انرژی #اورانیوم #آمریکا #صورتی #امکان #پیشتر #توافق #توافقی #حکومت #گزارش #برجام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : منبع سعودی: همانند ایران، امکان غنی‌سازی اورانیوم می‌خواهیم


X https://sport45.site/