تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 - ساعت : 12:44

کد مطلب: 234167 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بن سلمان ایران را به ایفای نقش مخرب در یمن متهم کرد

مازندمجلس: ولیعهد عربستان سعودی بار دیگر با تکرار ادعاهای بی‌اساس و ضد ایرانی خود ایران را به انجام نقش مخرب در یمن متهم کرد.

مازندمجلس: محمدبن سلمان در گفت‌وگو با برنامه 60 دقیقه‌ای شبکه سی‌بی‌اس مدعی شد: ایدئولوژی ایران به بخش‌هایی از یمن وارد شده است. در همین زمان شبه نظامیان وابسته به ایران در نزدیکی مرزهای ما در حال انجام مانورهای نظامی هستند و موشک‌های خود را به سمت عربستان نشانه گرفتند.
وی در ادامه گزافه گویی‌های خود، مدعی شد: متاسفانه ایران در حال بازی نقش مخرب در منطقه است. رژیم ایران بر اساس ایدئولوژی کامل است. بسیاری از عاملان القاعده توسط ایران مخافظت می‌شوند و این کشورها از سپردن آنها به عدالت طفره می‌روند.
محمد بن سلمان همچنین ادعا کرد: پسر اسامه بن لادن، رهبر جدید القاعده در ایران زندگی و کار می‌کند و توسط این کشور حمایت می‌شود.
 این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که بن لادن و بسیاری از رهبران اصلی گروه تروریستی القاعده از شهروندان عربستان سعودی هستند.
وی همچنین ادعا کرد: ایران رقیبی برای عربستان محسوب نمی‌شود. ارتش ایران جزو پنج ارتش بزرگ جهان اسلام نیست. اقتصاد ایران از اقتصاد عربستان کوچک‌تر است.
بنابر اعلام سازمان‌های بین‌المللی ارتش ایران در بسیاری از زمینه‌ها مثل تعداد افسران ثابت، تعداد زیردریایی‌ها و موشک‌ها از عربستان جلوتر است.


منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ایران #عربستان #سلمان #بسیاری #القاعده #ایدئولوژی #رهبر #تعداد #اقتصاد #همچنین #گزارش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بن سلمان ایران را به ایفای نقش مخرب در یمن متهم کرد


X https://sport45.site/