فعالیت کارگزاران قطعه‌ساز بزرگ برای خرید سهام خُرد شرکت‌ها در ایران‌ خودرو/احتمال تغییر مالکیت ایران‌خودرو در سال ۹۷

تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 - ساعت : 15:00

کد مطلب: 234182 چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک مقام مسئول به فارس خبر داد

فعالیت کارگزاران قطعه‌ساز بزرگ برای خرید سهام خُرد شرکت‌ها در ایران‌ خودرو/احتمال تغییر مالکیت ایران‌خودرو در سال ۹۷

مازندمجلس: یک مقام مسئول از فعالیت یک قطعه‌ساز بزرگ در بازار سرمایه برای خرید سهام‌های خُرد ایران خودرو خبر داد و گفت:‌ این اقدام با این هدف انجام می‌شود تا بتوانند در مرحله اول یک صندلی جدید و در مرحله بعد نیز صندلی دیگری در هیأت مدیره ایران‌ خودرو را از آن خود کنند.

مازندمجلس:یک مقام مسئول با بیان اینکه حدود ۶ تا ۷ کارگزار شرکت کروز از جمله شرکت راز و شرکت بهمن در حال جمع‌آوری سهام خرد ایران‌ خودرو در بازار سرمایه هستند، اظهار داشت: این کارگزاران، سهام ایران‌ خودرو را در بازار با قیمت پایین خریداری می‌کنند تا پس از تجمیع این سهام‌های خرد، نسبت به اخذ یک صندلی جدید در هیأت مدیره ایران‌ خودرو اقدام شود. 

وی توضیح داد: این قطعه ساز بزرگ در حال حاضر یک صندلی در هیأت مدیره ایران خودرو دارد و قصد دارد با خرید سهام خرد شرکت‌های دیگر در ایران‌خودرو تا ۳ یا ۴ ماه آینده یک صندلی جدید برای خود در ایران‌ خودرو به دست بیاورد. 

وی با بیان اینکه تاکنون سهام ۰.۷۵ درصدی بانک صنعت و معدن در ایران‌ خودرو توسط کارگزاران کروز خریداری شده است، گفت: شرکت راز به عنوان یکی از کارگزاران کروز، حدود ۴ درصد سهام ایران‌ خودرو را خریداری کرده است و کروز در برنامه خود، خرید سهم ۱.۷ درصدی شستا در ایران خودرو و همچنین سهم تعادلی یک درصدی بورس را نیز دارد. 

این مقام آگاه با اشاره به خرید سهم ۴.۷۵ درصدی صندوق سرمایه‌گذاری ملی در ایران‌ خودرو توسط شرکت آلومینیوم ایران در گذشته، گفت: این صندوق دارای نیم درصد سهم داخلی نیز هست و با این حساب حدود ۵.۲ درصد سهم در ایران‌ خودرو دارد که کروز برنامه خرید این میزان سهم را نیز برای خود تدوین کرده است تا با تجمیع سهام‌های خرد بتواند صندلی جدید در هیأت مدیره ایران خودرو صاحب شود. 

وی با بیان اینکه کروز در مرحله بعد، خرید بلوک ۱۵.۸ درصدی ایران خودرو را در برنامه خود دارد، گفت: با خرید سهم‌های خُرد، طی چهار ماه آینده این شرکت صاحب دو صندلی در هیأت مدیره خواهد شد و پس از آن با خرید بلوک ۱۵.۸ درصدی ایران خودرو، می‌تواند ۳ صندلی از ۵ صندلی هیأت مدیره این شرکت خودروساز را صاحب شود و به این ترتیب امکان تیک‌اور برای کروز فراهم می‌شود. 

وی تصریح کرد:‌ هم‌اکنون مذاکره بر سر خرید سهام شرکت آلومینیوم در ایران خودرو بین این شرکت و کروز در حال انجام است و شرکت آلومینیوم به دنبال فروش هر سهم با قیمت ۴۰۰ تومان است ولی پیشنهاد کروز رقم ۳۷۰ تومان است که به زودی با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ، معامله انجام خواهد شد.


منبع : فارس

برچسب ها : #ایران #خودرو #خرید #ایران‌ #صندلی #درصدی #مدیره #کارگزاران #آلومینیوم #خریداری #اینکه #برنامه #تومان #صندوق #سهام‌های #ایران‌خودرو #بازار #تجمیع #مسئول #آینده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فعالیت کارگزاران قطعه‌ساز بزرگ برای خرید سهام خُرد شرکت‌ها در ایران‌ خودرو/احتمال تغییر مالکیت ایران‌خودرو در سال ۹۷


X https://sport45.site/