تاریخ انتشار : دوشنبه 28 اسفند 1396 - ساعت : 15:32

کد مطلب: 234187 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روحانی انتصاب مجدد مرکل به صدراعظمی آلمان را تبریک گفت

مازندمجلس: رئیس جمهوری در پیامی با تبریک چهارمین دور انتصاب آنگلا مرکل به سمت صدراعظم جمهوری فدرال آلمان، تاکید کرد که روابط دیرینه ، دوستانه و سازنده تهران – برلین، فرصت مناسبی را برای توسعه بیش از پیش مناسبات مشترک فراهم کرده است.

مازندمجلس: حسن روحانی در پیام تبریک به آنگلا مرکل ضمن آرزوی موفقیت برای وی آورده است: بر این باورم روابط دیرینه، دوستانه و سازنده جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال آلمان، فرصت مناسبی را برای توسعه بیش از پیش مناسبات فیمابین دو کشور در اختیار قرار داده است . 
رئیس جمهوری در بخش دیگر از پیام خود اظهار کرد: انتظار می رود با تکیه بر ظرفیت های متنوع موجود و نیز در سایه تجارب ارزشمند سرکار عالی، در دوره جدید نیز شاهد گسترش روزافزون روابط دوجانبه مبتنی بر احترام متقابل و منافع مشترک باشیم. 
روحانی اضافه کرد: در این زمینه، ضمن احترام به نقش سازنده و تاثیرگذار جمهوری فدرال آلمان در مذاکرات برجام ، تداوم این رویکرد را در اجرای کامل و موفقیت آمیز برجام و مقابله با زیاده خواهی نامشروع در این مسیر خواهانم.
رئیس دولت دوازدهم افزود: همچنین با توجه به تهدیدات فزاینده جهانی در حوزه هایی چون محیط زیست ، تروریسم ، بحران های منطقه ای و یکجانبه گرایی ، ادامه مساعی مشترک دو کشور در حوزه های منطقه ای و بین المللی نیز امکان پذیر به نظر می رسد.
به گزارش ایرنا نمایندگان مجلس فدرال آلمان آنگلا مرکل‌ رهبر حزب دمکرات‌ مسیحی را به عنوان صدراعظم این کشور برگزیدند. کابینه جدید پس از شش ماه مذاکره بر سر تشکیل دولت ائتلافی شکل گرفت.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #جمهوری #آلمان #روحانی #فدرال #مشترک #منطقه #زنده #رئیس #احترام #برجام #سازنده #تبریک #گزارش #آنگلا #موفقیت #روابط

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی انتصاب مجدد مرکل به صدراعظمی آلمان را تبریک گفت


X https://sport45.site/