تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1396 - ساعت : 07:21

کد مطلب: 234228 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اقدامی ضدایرانی پیش از سفر ولیعهد جنجالی عربستان به آمریکا /تشکیل کمیته سه جانبه عربی-آمریکایی علیه ایران

مازندمجلس: یک مقام ارشد دولت ترامپ از برنامه‌ریزی‌ها برای تشکیل کمیته‌ای سه جانبه با مشارکت عربستان سعودی، امارات و آمریکا علیه ایران خبر داد.

مازندمجلس: یک مقام ارشد دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، بامداد سه‌شنبه از برنامه‌ریزی‌ها برای تشکیل کمیته‌ای سه جانبه متشکل از نمایندگان آمریکا، عربستان سعودی و امارات با هدف مقابله با ایران خبر داد.
به گزارش نامه نیوز به نوشته وبگاه نشنال، این کمیته در هفته جاری آغاز به کار خواهد کرد. هدف از آن، همکاری‌های نزدیک‌تر میان این سه کشور برای مقابله با چیزی است که «رفتارهای بی‌ثبات‌کننده ایران» خوانده شده است.
مقام ارشد آمریکایی در جمع خبرنگاران گفت تشکیل این کمیته سه جانبه در حاشیه سفر «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی به واشنگتن اعلام خواهد شد. اعضای کمیته به طور منظم برای هماهنگ‌سازی تاکتیک‌ها و مکانیسم‌هایشان دیدار خواهند کرد.
وبگاه نشنال نوشته تشکیل این کمیته احتمالاً قبل از سفر بن سلمان به بوستون در روز شنبه اعلام خواهد شد و نمایندگان هر سه کشور برای افتتاح آن حضور خواهند داشت.
در همین راستا، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی طی روزهای آینده وارد واشنگتن خواهد شد.
مطابق این گزارش، نمایندگان این سه کشور قبل از تشکیل این کارگروه جدید، با یکدیگر دیدار و درباره راهبردهایشان در خصوص ایران رایزنی کرده‌اند.
مقام آمریکایی تشکیل این کمیته را «فرصتی عظیم» خواند و بر ضرورت «پاسخگو کردن ایران بابت تسهیل» حمله به عربستان سعودی و امارت تأکید کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #کمیته #تشکیل #ایران #عربستان #سعودی #نمایندگان #آمریکایی #آمریکا #جانبه #واشنگتن #اعلام #خواهند #سلمان #دیدار #مقابله #ولیعهد #امارات #گزارش #نوشته #وبگاه #نشنال

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اقدامی ضدایرانی پیش از سفر ولیعهد جنجالی عربستان به آمریکا /تشکیل کمیته سه جانبه عربی-آمریکایی علیه ایران


X https://sport45.site/