تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1396 - ساعت : 07:24

کد مطلب: 234229 چاپ به اشتراگ گذاشتن

افشاگری درباره نشست محرمانه سران کشورهای عربی «در قایق» برای مهار نفوذ ترکیه و ایران /پیشنهاد «جورج نادر» به اعراب مخالف ایران چه بود؟ /دولت ترامپ به دنبال تحریک اعراب منطقه علیه دولت اردوغان /حضور ولیعهد پرحاشیه عربستان در جلسه قایقی/طرح جرج نادر به مذاق اعراب خوش آمد

مازندمجلس: پایگاه خبری میدل‌ایست‌آی در خبری اختصاصی مدعی شده یک تاجر لبنانی-آمریکایی به نام «جورج نادر» در اواخر سال 2015، سران کشورهای عرب را در قایقی در دریای سرخ گردهم آورد.

مازندمجلس: مطابق این گزارش، «جورج نادر» در این نشست، با سران کشورهای عربی پیشنهاد تشکیل یک گروه منطقه‌ای منتخب متشکل از نمایندگان 6 کشور عربی را مطرح کرده که می‌تواند جایگزین شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب شود. 
به گزارش نامه نیوز دو منبع آگاه که در این نشست حاضر بوده‌اند در گفت‌وگو با میدل‌ایست‌آی مدعی شده‌اند نادر گفته این گروه کشورهای عربی می‌توانند به نیرویی در منطقه تبدیل شوند که دولت آمریکا روی آنها برای مقابله با نفوذ ایران و ترکیه حساب کند. حاضران در این نشست، محمد بن سلمان، جانشین وقت ولیعهد عربستان، محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، عبدالفتتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر، سلمان، ولیعهد بحرین و ملک عبدالله، پادشاه اردن بودند. 
برنامه از این قرار بود که کشورهای این افراد به علاوه لیبی که نماینده‌ای در این نشست محرمانه نداشت محور اصلی کشورهای حامی آمریکا و حامی اسرائیل را تشکیل دهند.
ادعا شده نادر به این افراد گفته است: «اگر با این طرح موافقت کنید، من برای آن در واشنگتن لابی خواهم کرد.» منابع آگاه گفته‌اند حاضران طرح او را پسندیدند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #کشورهای #ولیعهد #ایران #اعراب #آمریکا #سلمان #افراد #تشکیل #عربستان #پیشنهاد #منطقه #محرمانه #ترکیه #گزارش

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افشاگری درباره نشست محرمانه سران کشورهای عربی «در قایق» برای مهار نفوذ ترکیه و ایران /پیشنهاد «جورج نادر» به اعراب مخالف ایران چه بود؟ /دولت ترامپ به دنبال تحریک اعراب منطقه علیه دولت اردوغان /حضور ولیعهد پرحاشیه عربستان در جلسه قایقی/طرح جرج نادر به مذاق اعراب خوش آمد


X https://sport45.site/