تاریخ انتشار : سه شنبه 29 اسفند 1396 - ساعت : 08:26

کد مطلب: 234236 چاپ به اشتراگ گذاشتن

موگرینی در واکنش به اولتیماتوم ترامپ در مورد برجام: ما اینجا اتحادیه اروپا هستیم و روی ضرب‌الاجل‌های خودمان کار می‌کنیم / برای حفظ برجام متعهد هستیم

مازندمجلس: موگرینی پس از پایان نشست هفتگی اعضای اتحادیه اروپا گفت: برای حفظ برجام متحد هستیم و آماده محافظت از منافعمان هستیم.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز گزیده سخنان رئیس کمیسیون سیاست خارجی اتحادیه اروپا در زیر می آید:
 اجرای کامل برجام برای اتحادیه اروپا از اهمیت راهبردی برخوردار است و ما برای حفظ آن متحد هستیم
 بروکسل مصمم به رسیدگی به مسائل منطقه‌ای و موشکی ایران است، اما این مسائل باید خارج از برجام حل شوند.
 داریم آماده می‌شویم از منافعمان در صورت لزوم محافظت کنیم
در جلسه امروز، بار دیگر درباره ایران صحبت کردیم و حمایت کامل خودمان را از اجرای کامل توافق هسته‌ای ابراز کردیم.
مسائلی مانند سوریه و یمن هستند که در خصوص آنها ما بسیار منتقد اقدامات ایران هستیم اما مصمم هستیم به انها خارج از چارجوب برجام رسیدگی کنیم.
ما در حال حاضر تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران داریم. در جلسه امروز، درباره این موضوع (تحریم‌ها) صحبت نکردیم، بلکه بار دیگر بر اتحاد خودمان و انتظارمان مبنی بر پایبندی همه طرف‌ها به تعهداتشان، تأکید کردیم.
[درباره ضرب‌الاجل برجامی ترامپ] ما اینجا اتحادیه اروپا هستیم و روی ضرب‌الاجل‌های خودمان کار می‌کنیم.
 اولویت اتحادیه اروپا ادامه اجرای توافق هسته‌ای برجام است که آژانس ۱۰ بار پایبندی ایران به آن را تأیید کرده است.
حفظ پایبندی کامل ایران به برجام در راستای منافع ما است. این اولین هدفی است که ما داریم، اما هدف دیگر ما این است که دوستان آمریکایی‌مان را کاملاً به توافق متعهد نگاه داریم.
 در جلسه امروز شاهد همگرایی کشورها در خصوص ضرورت حفظ برجام و انجام تمامی اقدامات لازم برای متعهد نگاه داشتن همه طرف‌ها به این توافق بودم.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #ایران #هستیم #اروپا #اتحادیه #توافق #خودمان #امروز #درباره #کردیم #داریم #پایبندی #متعهد #هسته‌ای #اقدامات #طرف‌ها #مسائل #ضرب‌الاجل‌های #اینجا #می‌کنیم #رسیدگی #ترامپ #اجرای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : موگرینی در واکنش به اولتیماتوم ترامپ در مورد برجام: ما اینجا اتحادیه اروپا هستیم و روی ضرب‌الاجل‌های خودمان کار می‌کنیم / برای حفظ برجام متعهد هستیم


X https://sport45.site/