تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 فروردین 1397 - ساعت : 12:17

کد مطلب: 234319 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهدید مسکو به "مقابله به مثل" علیه انگلیس در صورت تداوم رفتارهای ضد روسیه

مازندمجلس: وزیر خارجه روسیه، گفت‌: انگلیس در حال تضعیف روابطش با روسیه در خصوص پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال ، جاسوس دو جانبه در لندن و اقدامات غیر دوستانه‌ای است که می‌تواند مقابله به مثل مسکو را به همراه داشته باشد.

مازندمجلس: سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با تارو کونو، همتای ژاپنی‌اش در توکیو گفت: اگر دولت انگلیس به اقدامات ضدروس خود ادامه دهد ما بمقابله به مثل خواهیم کرد.
وی از دولت انگلیس خواست درخصوص پرونده مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه روس در لندن از دولت انگلیس خواست با آرامش با این مساله برخورد کند.
لاوروف گفت: ما لیستی از نگرانی‌ها و سوالات خود را به طرف ژاپنی داده‌ایم و پیشنهاد کردیم کانالی برای مذاکره در این رابطه ایجاد شود.
رییس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین، گفت‌: مسکو به دنبال پاسخی برای تمامی سوال‌هایش از سوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی در خصوص مسمومیت اسکریپال است.
وی گفت‌: ما با بریتانیا ابراز همدردی می‌کنیم، اما نمی توانیم بپذیریم که آنها هیچ گونه مدرکی به ما ارائه ندهند. من فکر می‌کنم که همه این را درک می‌کنند که در کنار همدردی و همکاری باید  به ما مدارکی ارائه شود.
لاوروف گفت‌: ما به دنبال پاسخی برای تمامی سوالاتمان از سوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی هستیم. بگذارید یادآوری کنم که ما تمام تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرده‌ایم و این مساله ثابت شده است.
از سوی دیگر وزیر امور خارجه ژاپن  گفت‌: بعد از این حمله ما تبادل دیدگاههایی با یکدیگر داشتیم و من بار دیگر می گویم که از نظر ژاپن استفاده از تسلیحات شیمیایی غیر قابل قبول است، اما تحقیقات در خصوص این پرونده نیز اهمیت زیادی دارد.
 لاوروف نیز ابراز امیدواری کرد که ژاپن بتواند از انگلیس در خصوص این پرونده پاسخ قابل قبولی دریافت کرده و لندن را قانع کند تا اطلاعات درخواستی را به مسکو بدهد. شاید طرف ژاپنی ما بتواند پاسخی دریافت کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #شیمیایی #تسلیحات #پاسخی #پرونده #لاوروف #روسیه #ابراز #سازمان #همدردی #دریافت #ارائه #بتواند #ژاپنی #خواست #خارجه #سرگئی #مسمومیت #اسکریپال #دنبال #مساله #تمامی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تهدید مسکو به "مقابله به مثل" علیه انگلیس در صورت تداوم رفتارهای ضد روسیه


X https://sport45.site/