تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 فروردین 1397 - ساعت : 19:17

کد مطلب: 234348 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مسکو از احتمال قتل «سکریپال» توسط انگلیس پرده برداشت

مازندمجلس: در بیانیه وزارت خارجه و دفاع روسیه درباره مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی از احتمال دست داشتن لندن در این قتل پرده برداشته شده است.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز وزارت خارجه و دفاع روسیه امروز چهارشنبه و پس از برگزاری نشستی با حضور نمایندگان کشورهای خارجی درباره مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه روس‌تبار و دختر وی در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: یا مقامات انگلیس نمی توانند اقدامات محافظتی خود در برابر حمله تروریستی در خاک این کشور را به انجام برسانند و یا خود به این اقدام مبادرت ورزیده اند.
در این بیانیه مشترک در این خصوص آمده است: مسکو هیچ مسئولیتی در قبال اقدامات و یا عدم انجام فعالیت ها در خاک انگلیس ندارد.
این در حالیست که سفیر انگلیس در مسکو از شرکت در نشست وزارت خارجه روسیه با موضوع مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه روس‌تبار و دختر وی در «سالزبری» امتناع کرده بود.
گفتنی است تنش‌ها از روز چهارم مارس و همزمان با مسمومیت «سرگئی سکریپال» جاسوس دوجانبه سابق و دخترش بالا گرفت.
انگلیس با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سمت روسیه، ضمن تعلیق روابط دیپلماتیک در سطوح بالا، ۲۳ دیپلمات روس را اخراج کرد- اقدامی که ساعاتی پیش با مقابله‌به‌مثل مشابه مسکو همراه بود.
لازم به ذکر است، «گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس چند روز پیش و در اوج تنش های دیپلماتیک میان لندن- مسکو، اقدام به فحاشی علیه روسیه کرد و اعلام کرده بود: روسیه باید دهانش را بسته و گم شود!
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #انگلیس #روسیه #سکریپال #دوجانبه #سرگئی #جاسوس #مسمومیت #اقدامات #اقدام #دیپلماتیک #اعلام #بیانیه #خارجه #وزارت #روس‌تبار #مشترک

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مسکو از احتمال قتل «سکریپال» توسط انگلیس پرده برداشت


X https://sport45.site/