تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 08:28

کد مطلب: 234359 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رایزنی ولیعهد جنجالی عربستان با نمایندگان کنگره درباره ایران

مازندمجلس: ولیعهد عربستان سعودی در دومین روز سفرش به واشنگتن با نمایندگان کنگره آمریکا دیدار و با آنها درباره ایران گفت‌وگو کرد.

مازندمجلس: «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی در دومین روز سفرش به آمریکا با نمایندگان کنگره این کشور درباره ایران رایزنی کرده است. 
به گزارش نامه نیوز وبگاه نشنال نوشته دیدارهای بن‌سلمان با مقام‌های ارشد و سران کنگره در واشنگتن روز چهارشنبه هم ادامه یافت. 
بن‌سلمان که روز گذشته با «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرده بود، روز چهارشنبه با چند نماینده مجلس سنا اعم از «دن سالیوان»، «تام کاتن»، «جو مانشین» و «لیندسی گراهام» دیدار کرد. انتظار می‌رود او در ساعت‌های آینده هم با سران کنگره آمریکا دیدار کند. 
سفارت عربستان در آمریکا در بیانیه‌ای خاطرنشان کرده در دیدارهای بن سلمان با نمایندگان کنگره بر «اهمیت ارتباط مستقیم با شریکان» تأکید شده است. 
مطابق این بیانیه، بن سلمان با نمایندگان کنگره آمریکا درباره «تلاش‌های مشترک برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی، تهدید ایران، ضرورت حمایت از مردم یمن با اعمال فشار بر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» بحث و گفت‌وگو کرده است. 
ولیعهد عربستان قرار است فردا (پنجشنبه) هم در ضیافت شام با «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا شرکت کند. 
به نوشته نشنال، انتظار می‌رود موضوع توافق هسته‌ای ایران و همکاری‌های منطقه‌ای در صدر برنامه‌های دو طرف برای گفت‌وگو قرار داشته باشد.»
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #کنگره #آمریکا #ایران #عربستان #نمایندگان #دیدار #سلمان #درباره #انتظار #می‌رود #گفت‌وگو #رئیس #حمایت #نوشته #نشنال #ولیعهد #رایزنی #دیدارهای #چهارشنبه #رئیس‌جمهور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رایزنی ولیعهد جنجالی عربستان با نمایندگان کنگره درباره ایران


X https://sport45.site/