تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 09:57

کد مطلب: 234375 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جزییات پرونده حمایت مالی قذافی از سارکوزی / کمک پنجاه میلیون یورویی قذافی به ستاد انتخاباتی سارکوزی

مازندمجلس: «نیکولا سارکوزی» رئیس جمهوری اسبق فرانسه به دلیل دریافت کمک مالی از «معمر قذافی» دیکتار سابق لیبی برای ستاد انتخاباتی اش در سال 2007 تحت تحقیقات رسمی قرار گرفت.

مازندمجلس: عبارت « تحت تحقیقات رسمی قرار گرفتن» در فرانسه به معنای آن است که مقامات قضایی شواهد کافی در مورد ادعاها علیه فرد مظنون به دست آورده اند.
به گزارش نامه نیوز بازرسان قضایی روزهای سه شنبه و چهارشنبه سارکوزی را تحت بازجویی قرار دادند. گفته می شود که سارکوزی در سال 2007 برای تامین بودجه ستاد انتخاباتی خود به طور مخفیانه پنجاه میلیون یورو از قذافی دریافت کرده بود.اولین بار سیف الاسلام فرزند معمر قذافی در سال 2011 این اتهامات را به سارکوزی وارد کرد.
این پرونده در نوامبر 2016 مورد بررسی دقیق تر قرار گرفت. در آن هنگام «زیاد تکیه الدین» تاجر فرانسوی-لبنانی گفت که در فاصله سال های 2006 تا 2007 سه چمدان پول را که متعلق به لیبی بود، به «کلود گئه آن» رئیس سابق ستاد کارکنان و مدیر ستاد انتخاباتی سارکوزی تحویل داده است.
سارکوزی همواره این اتهامات را رد کرده است. وی روابط پیچیده ای با قذافی داشت.
سارکوزی هنگامی که به ریاست جمهوری رسید، قذافی را به پاریس دعوت کرد و از وی استقبال باشکوهی به عمل آورد. اما زمانی که ناتو به لیبی حمله کرد، فرانسه در خط مقدم حمله به قذافی قرار گرفت.
قذافی در سال 2011 سقوط کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #قذافی #سارکوزی #انتخاباتی #قضایی #اتهامات #فرانسه #میلیون #پنجاه #پرونده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جزییات پرونده حمایت مالی قذافی از سارکوزی / کمک پنجاه میلیون یورویی قذافی به ستاد انتخاباتی سارکوزی


X https://sport45.site/