مکعب چند وجهی حمایت از تولید کالای ایرانی/ دولت تمام ظرفیت کشور را برای رونق تولید بکار گیرد

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 15:23

کد مطلب: 234399 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون صنایع در گفت‌و‌گو با فارس مطرح کرد

مکعب چند وجهی حمایت از تولید کالای ایرانی/ دولت تمام ظرفیت کشور را برای رونق تولید بکار گیرد

مازندمجلس: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت برای حمایت از تولید داخل باید امکانات و ظرفیت‌های تمام دستگاه‌ها را به کار گیرد و در رفع موانع تولید کوشش کند.

مازندمجلس:عزیز اکبریان اظهار داشت: بدیهی است تا صنعت و تولید در کشور رونق نگیرد مشکل معیشت، بیکاری و اقتصادی مردم حل نخواهد شد.

وی با بیان اینکه یک بخش مسئله به مجلس بازمی‌گردد، افزود: در این رابطه اگر لازم است قوانین تدوین و یا اصلاح شوند مجلس باید اقدام کند، چنانکه در سال گذشته نیز مجلس نسبت به تسهیل برخی قوانین در راستای حمایت از تولید داخل گام برداشت.

اکبریان اضافه کرد: دولت نیز بخش دیگر و مهم مسئله است و باید از تمام پتانسیل‌های کشور اعم از مردم، مجلس، نیروهای مسلح، تولید کنندگان، سیاست داخلی و سیاست خارجی برای رونق‌بخشی به تولید داخل بهره‌گیرد.

وی بر سایر ملزومات حمایت از تولید کالای ایرانی اعم از مبارزه با قاچاق، مدیریت نرخ سود بانکی و مواردی از این دست توسط دولت نیز تاکید کرد و افزود: یک قسمت مهم کار نیز به تولیدکنندگان باز می‌گردد.در واقع این تولیدکنندگان هستند که باید در راستای کاهش هزینه‌ها،و ارتقاء کیفیت محولاتشان تلاش کنند و تولیداتشان صادرات محور و قابل رقابت با انواع مشابه خود در بازارهای جهانی باشد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان بر نقش مردم نیز در حمایت از کالاهای ایرانی تاکید کرد و اظهار داشت: مردم باید بدانند وقتی یک کفش ایرانی می‌خرند یک کارگر ایرانی مشغول به کار می‌شود و خرید هر کالای خارجی معادل بیکاری و فشار بر اقتصاد است.

اکبریان افزود: حمایت از تولید کالای ایرانی تاکید مقام معظم رهبری در سال جدید و حکم عقل و منطق است، بنابراین اگر می خواهیم کشورمان آباد شود باید همگی عزممان را جزم کنیم و برای تحقق آن بکوشیم.

م


منبع : فارس

برچسب ها : #تولید #ایرانی #ایران #حمایت #کالای #تاکید #افزود #اکبریان #سیاست #رئیس #خارجی #راستای #تولیدکنندگان #بیکاری #اقتصادی #صنایع #اظهار #کمیسیون #مسئله #قوانین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مکعب چند وجهی حمایت از تولید کالای ایرانی/ دولت تمام ظرفیت کشور را برای رونق تولید بکار گیرد


X https://sport45.site/