فرهنگ غلط ترویج کالای خارجی در کشور وجود دارد/ منافع برخی‌ در ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به کالای داخلی است

تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 15:51

کد مطلب: 234402 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حاجی دلیگانی :

فرهنگ غلط ترویج کالای خارجی در کشور وجود دارد/ منافع برخی‌ در ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به کالای داخلی است

مازندمجلس: عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از کالاهای تولید داخل در کشور گفت: برخی افراد منافع خود را در واردات کالای خارجی می‌دانند.

مازندمجلس:حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب در بحث لزوم استفاده از کالای تولید داخل گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی خودباوری جوانان بود که روی پای خود بایستند و با تکیه بر توان خود کارها را پیش ببرند و این در حالی بود که دشمنان و قدرت‌های جهانی در صدد القای این موضوع به ایران و دیگر کشورهای منطقه بودند که نمی‌توانید روی پای خود بایستید و این کشورها را از این طریق عقب نگه دارند.

وی افزود: من به خاطر دارم در زمان قبل از انقلاب وقتی قطعه‌ای از هواپیما خراب می‌شد آن را به کشور سازنده برمی‌گرداندند تا تعمیر شود و تکنیسین‌های ما حسرت این را می‌خوردند که چرا امکان آموزش و همچنین تعمیر این قطعا و فعالیت در این زمینه برای آنها فراهم نمی‌شود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: متاسفانه امروز این فرهنگ غلط در جامعه وجود دارد که کالای خارجی را مرغوب‌تر و بهتر از کالای ایرانی می‌دانند و حتی در این زمینه کار به جایی رسیده که تولیدکنندگان ما کالاهای خود را با مارک خارجی به بازار عرضه می‌کنند تا به فروش برسد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال 97 به نام حمایت از کالای ایرانی مردم را به صحنه آورد تا بازار مصرفی 80 میلیونی کشور پذیرای کالای ایرانی باشد و حتما ملت ایران نیز از این آزمون سربلند بیرون خواهند آمد.

وی در پایان گفت: متاسفانه کسانی هستند که آگاهانه یا ناآگاهانه در صدد ترویج این فرهنگ غلط هستند که کالای خارجی مرغوب‌تر و بهتر از کالای ایرانی است و به دنبال آنند تا از این طریق منافع خود را از واردات کالاهای خارجی تامین کنند.


منبع : فارس

برچسب ها : #کالای #ایران #خارجی #انقلاب #ایرانی #دلیگانی #فرهنگ #کالاهای #بازار #رهبر #مرغوب‌تر #اسلام #تعمیر #ترویج #گفت‌وگو #منافع #اسلامی #زمینه #متاسفانه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرهنگ غلط ترویج کالای خارجی در کشور وجود دارد/ منافع برخی‌ در ایجاد بی‌اعتمادی نسبت به کالای داخلی است


X https://sport45.site/