تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 فروردین 1397 - ساعت : 23:05

کد مطلب: 234418 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرانسه: امیدواریم ایالات متحده به برجام پایبند بماند / تصمیم‌گیری در این باره بر عهده آمریکا است

مازندمجلس: وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای روز پنجشنبه اعلام کرد به توافق هسته‌ای با ایران و گروه ۱+۵ پایبند خواهد بود.

مازندمجلس:  فرانسه روز پنجشنبه گفت امیدوار است ایالات متحده به اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) ادامه دهد، اما گفت تصمیم‌گیری در این باره بر عهده آمریکا است. 
به گزارش نامه نیوز وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «مهم است که توافق وین حفظ شود. ما با شرکای اروپایی‌های در این جهت حرکت می‌کنیم.»
«برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) در تیرماه سال 1394 بین ایران و 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (امریکا، فرانسه، بریتانیا، روسیه و چین) مورد توافق قرار گرفت.
در ادامه بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: «در مرحله فعلی، ایالات متحده این توافق را اجرا می‌کند. ما امیدواریم آنها همین وضعیت را ادامه بدهند. این تصمیمی است که به عهده آنها است.»
وزارت خارجه فرانسه همچنین خاطرنشان کرد «پاریس به اجرای کامل این توافق پایبند است که این ایران را ملزم می‌کند به تعهداتش پایبند بماند.»
دولت آمریکا به عنوان یکی از اعضای 1+5 از زمان اجرایی شدن «برجام» با به کارگیری سیاست‌های مخربتلاش کرده از متبلور شدن مزایای این توافق برای ایران جلوگیری کند. 
کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید شدت گرفته است. او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، تهدید کرده کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است.
فرانسه، انگلیس و آلمان در حین مخالفت با تهدیدهای ترامپ برای لغو «برجام»، با درخواست‌های وی برای تشدید فشارها علیه تهران در حوزه برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای همراه شده‌اند.
وزارت خارجه فرانسه در بیانیه جدید خاطرنشان کرد پاریس در حین تمایل برای حفظ برجام، «مسئولیت‌های ایران در زمینه اشاعه موشکی» و «نقش بحث‌انگیز این کشور در سراسر خاورمیانه و خاورنزدیک» را نادیده نمی‌گیرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #توافق #ایران #برجام #فرانسه #آمریکا #خارجه #وزارت #ایالات #ادامه #پایبند #متحده #اجرای #خاطرنشان #پاریس #ترامپ #می‌کند #موشکی #هسته‌ای #امیدواریم #بماند #تصمیم‌گیری #برنامه #بیانیه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : فرانسه: امیدواریم ایالات متحده به برجام پایبند بماند / تصمیم‌گیری در این باره بر عهده آمریکا است


X https://sport45.site/