تاریخ انتشار : جمعه 03 فروردین 1397 - ساعت : 14:19

کد مطلب: 234456 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد / انتصاب جان بولتون چه پیامی دارد؟/اسرائیل: بولتون دوست واقعی ما است

مازندمجلس: الاخبار نوشت: به نظر می رسد گروه کُر جنگ طلبان علیه ایران، در کاخ سفید با اعلام تعیین جان بولتون بعنوان مشاور امنیت ملّی، کامل شده است.

مازندمجلس: یک روزنامه چاپ بیروت در ادامه آورده است: در نیمه های شب دونالد ترامپ بار دیگر از طریق توئیتر جان بولتون را جایگزین مک مستر اعلام کرد. کسی که علنا از مقابله نظامی با ایران و حتی ضرورت براندازی نظام در ایران، صحبت می کند و پیش از رسیدن به این منصب نیز به کاخ سفید رفت و آمد داشته است. همین مساله تحلیلگران را بر آن می دارد تا انتصاب جدید ترامپ را به معنای آغاز شمارش معکوس برای جنگ با ایران بدانند.
جان بولتون بویژه در بیروت و جهان عرب شناخته شده است؛ چرا که با جریان 14 مارس که در قبال دمشق و حزب الله مواضع افراطی داشت، ارتباط نزدیکی برقرار کرده بود. در سالهای گذشته بولتون همواره از تقسیم عراق و سوریه در مرحله پساداعش سخن گفته و به ایجاد نظامهایی دو گانه تحت شعار بازگشت به مرزهایی که اروپایی ها از یک قرن پیش تعیین کرده بودند، فراخوانده است.
بولتون که فکر جنگ علیه ایران را همواره با خود دارد، یک «باز» عادی نیست...
بولتون جایگزین مک مستری شد که احتمالات برکناری او پیش از اینها نیز وجود داشت؛ در شرایطی که مک مستر با شخصیت نظامی خود طی جنگ عراق در کنار ماتیس قرار داشت و از چهره های محافظه کار محسوب می شد، بولتون با شخصیت سیاسی خود یکی از بارزترین مقامات در دولت بوش پسر بود. این مرد که یکی از تایید کنندگان حمله به عراق بود، بر این عقیده است که یکی از بزرگترین اشتباهات آمریکا خروج نیروهایش از عراق در سال 2011 بوده؛ چرا که عراق می توانست پایگاهی پشتیبان برای مقابله با ایران باشد. بولتون همان کسی است که در کنار رئیس سابق موساد در سیاستهای تحریم و محاصره تهران از سال 2002 نقش داشته است.در مقاله ای که چند روز پیش در امریکن کنسروتیو منتشر شد، آمده است:«بولتون یک باز عادی در بین محافظه کاران جدید نیست، وی چند سال در اندیشه جنگ علیه ایران بوده و بارها در گفتگوهای مطبوعاتی خود به حمله به ایران دعوت کرده است؛ بدون آنکه کوچکترین نشانه ای مبنی بر درک این سیاست از سوی او وجود داشته باشد». این مقاله می افزاید:«بولتون بیش از هر شخص دیگری در داخل یا خارج از دولت ترامپ، بر او برای پاره کردن توافق هسته ای با ایران تاثیر گذاشت».در مورد مساله فلسطین، بولتون تنها حامی عادی سیاست اسرائیل نیست، بلکه یک صهیونیست راست گرای افراطی است که حتی خواستار تشکیل سه دولت در فلسطین شده بود. وی کسی است که به روسیه به دیده دشمن می نگرد.همچنین سفیر رژیم صهیونیستی نزد سازمان ملل در واکنش به انتصاب جان بولتون به سمت مشاور امنیت ملی ترامپ، وی را دوستی واقعی برای اسرائیل توصیف کرد.
سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در اظهاراتی درباره جان بولتون، مشاور امنیت ملی جدید ترامپ، گفت: «بولتون از سال‌ها پیش دوستی حقیقی برای اسرائیل بوده است».
شب گذشته بود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از کناره‌گیری هربرت ریموند مک‌مستر مشاور امنیت ملی خود و جایگزینی وی با جان بولتون خبر داد.
بولتون از مخالفان سرسخت هرگونه مصالحه در مقابل فلسطینی‌ها و توافق برجام است.
وی در اظهاراتی گفته بود که غزه باید به مصر داده شود و کرانه باختری به اردن؛ همچنین درباره برجام گفته بود که این توافق معایب بی‌شماری دارد.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #بولتون #ایران #ترامپ #اسرائیل #مشاور #توافق #انتصاب #امنیت #صهیونیستی #همچنین #فلسطین #درباره #رئیس #سازمان #برجام #سیاست #اظهاراتی #دوستی #محافظه #جایگزین #مقابله #دونالد #بیروت #واقعی #نظامی #مساله #شخصیت #آمریکا #همواره #گذشته #افراطی #مقاله

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تیم جنگ طلبان علیه ایران در کاخ سفید تکمیل شد / انتصاب جان بولتون چه پیامی دارد؟/اسرائیل: بولتون دوست واقعی ما است


X https://sport45.site/