تاریخ انتشار : جمعه 03 فروردین 1397 - ساعت : 16:58

کد مطلب: 234462 چاپ به اشتراگ گذاشتن

میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین حد خود رسیده است

مازندمجلس: یک روز پس از برگزاری اعتراضات سراسری علیه برنامه اصلاحات رئیس‌جمهور فرانسه که باعث شد ده‌ها هزار تن از کارگران و کارمندان دولتی به خیابان‌ها آیند، نظرسنجی صورت گرفت که نشان داد میزان محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه در حال حاضر به پایین‌ترین سطح خود از زمان آغاز ریاست جمهوری‌اش رسیده است.

مازندمجلس: نظرسنجی صورت گرفته توسط پایگاه BVA امروز (جمعه) نشان داد: علی‌رغم کاهش نرخ بیکاری و وجهه عالی بین‌المللی فرانسه تعداد افرادی که با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور ۴۰ ساله فرانسه موافق هستند در ماه مارس سه درصد کاهش داشته و به ۴۰ درصد رسیده است.
این مساله باعث می‌شود که میزان محبوبیت امانوئل ماکرون از زمان پایان سال میلادی گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته باشد؛ اگرچه این آمار بدتر از آمار منتشر شده از میزان محبوبیت فرانسوا اولاند و نیکولاس سارکوزی، روسای جمهور سابق فرانسه در زمان تصدی‌شان نیست.
سرخوردگی‌ها و ناامیدی‌ها نسبت به اصلاحات گسترده ماکرون در زمینه‌های رفاه و کار باعث شد تا پرستاران، معلمان و دیگر کارمندان بخش‌های دولتی روز پنجشنبه دست به اعتصاب بزنند.
معترضان خواهان این هستند که برنامه‌های ماکرون برای افزایش یک مالیات ویژه که به شدت مستمری بگیران را هدف قرار می‌دهد، بیمه بیکاری را تغییر می‌دهد و در شرکت حمل و نقل ریلی دولتی مقروض فرانسه تحرکی ایجاد می‌کند، متوقف شود.
میزان محبوبیت ماکرون در بین شرکت کنندگان بالای ۶۵ سال در این نظرسنجی برای نخستین بار  در ماه مارس به ۴۷ درصد کاهش یافته است.
نظرسنجی‌های صورت گرفته نشان می‌دهند اگرچه تعداد زیادی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی از اعتصاب روز پنجشنبه حمایت می‌کنند، اما تعداد زیادی نیز از این اصلاحات رئیس جمهور کشورشان حمایت کرده‌اند.
نظرسنجی پایگاه BVA بین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برگزار شد و در آن بیش از ۱۰۰۰ تن شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی ۲.۵ درصد ارزیابی شده است.
انتهای پیام
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #ماکرون #فرانسه #میزان #نظرسنجی #محبوبیت #تعداد #پنجشنبه #می‌دهد #اعتصاب #زیادی #رئیس #حمایت #دولتی #کنندگان #امانوئل #گرفته #رسیده #پایگاه #بیکاری #جمهور #اگرچه #اصلاحات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : میزان محبوبیت ماکرون به پایین‌ترین حد خود رسیده است


X https://sport45.site/