تاریخ انتشار : شنبه 04 فروردین 1397 - ساعت : 10:57

کد مطلب: 234494 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گلایه اردوغان از انتقادها از عملیات عفرین

مازندمجلس: رئیس جمهور ترکیه در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود نسبت به انتقادات درباره عملیات نظامی ترکیه در عفرین سوریه ابراز ناراحتی کرد.

مازندمجلس: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در این تماس با امانوئل ماکرون، رئیس جمهورفرانسه درباره عملیات نظامی "شاخه زیتون" در عفرین سوریه گفتگو کرد.
وی در این تماس تلفنی از انتقادها از عملیات نظامی کشورش در عفرین گلایه کرده و آن‌ها را "نادرست" خواند.
در بین همپیمانان غربی آنکارا، فرانسه یکی از اصلی‌ترین منتقدان عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه است که از دوماه قبل علیه یگان‌های مدافع حلق کرد در عفرین آغاز شده است.
آمریکا و فرانسه ماه گذشته میلادی از ترکیه خواستند این عملیات را متوقف کرده و به آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل در سراسر سوریه پایبند باشد. در این قطعنامه گروه‌های تروریستی چون القاعده و داعش وگروه‌های مرتبط با آن‌ها از این آتش‌بس مستثنا شده‌اند.
ترکیه یگان‌های مدافع خلق کرد را تروریستی می‌داند و به همین دلیل با درخواست آمریکا و فرانسه برای توقف این عملیات مخالفت کرد.
یک منبع در دفتر اردوغان اعلام کرد که وی همچنین به ماکرون تاکید کرده باید از حقوق قبرس‌ ترک نشین در پرونده‌های نفت و گاز در شرق مدیترانه حمایت کرد.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #عملیات #ترکیه #عفرین #نظامی #فرانسه #سوریه #اردوغان #آتش‌بس #اعلام #تروریستی #رئیس #آمریکا #یگان‌های #انتقادها #گلایه #آن‌ها #ماکرون #مدافع

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گلایه اردوغان از انتقادها از عملیات عفرین


X https://sport45.site/