تاریخ انتشار : شنبه 04 فروردین 1397 - ساعت : 12:43

کد مطلب: 234503 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار یک مرجع تقلید درباره تلاش ضد انقلاب برای حذف حجاب

مازندمجلس: مرجع تقلید شیعیان گفت:ضد انقلاب تلاش می‌کند تا حجاب اسلامی را هدف قرار دهد تا به اسلام و نظام ضربه بزند.

مازندمجلس: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر شنبه در دیدار با سردار حسین اشتری فرمانده ناجا با بیان اینکه مردم به نیروی انتظامی علاقمند هستند اظهار داشت: نیروی انتظامی ایران تفاوت‌های بسیار زیادی با پلیس‌ دیگر کشورهای دنیا دارد و مردم می‌بینند که این نیرو با کمترین هزینه اقدامات قابل قبولی انجام می‌دهد. 
به گزارش نامه نیوز وی با اشاره به دشمنی های زیاد با ایران افزود: دشمنی زیادی با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و این میزان از دشمنی در دیگر نقاط دنیا کمتر دیده می‌شود و به همین دلیل نیز نیروی انتظامی ایران وظیفه سنگین‌تری بر عهده دارد. 
این مرجع تقلید با بیان اینکه امنیت خوبی در کشور حاکم است خاطرنشان کرد: پلیس در انجام وظایف و رسالت‌های خود موفق عمل کرده است و امنیت ایران بیانگر اقتدار پلیس است. 
وی با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون حجاب ادامه داد: افرادی که حجاب اجباری را مطرح می‌کنند، مفهوم الزام و اجبار را اشتباه برداشت کرده‌اند، چراکه اجبار به معنای تحمیل غیرمنطقی است درحالی که مفهوم الزام، قانونی بودن است. 
آیت الله مکارم شیرازی عنوان کرد: ترک برخی امور مانند دزدی، شرب خمر و استعمال مواد مخدر الزامی است و این الزام یک وظیفه قانونی است که تنها مربوط به دنیای اسلام نیست بلکه در همه کشورها قوانینی وجود دارد و بدون تردید هر قانون، الزام نیز دارد. 
وی با بیان اینکه آیات و روایات زیادی در خصوص حجاب وجود دارد گفت: کسانی که حجاب اسلامی را زیرپا می‌گذارند، مانند افرادی هستند که دیگر الزام ها را زیر پا می‌گذارند و تفاوتی میان رعایت حجاب و دیگر قوانین نیست و قطعا اگر این مسئله به خوبی تبیین شود، بهانه‌ها از بین می‌رود. 
 مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: نگاه به حجاب باید مانند نگاه به دیگر قوانین باشد و امیدواریم که لفظ حجاب اجباری که یک کلمه منفی است، حذف شود. 
وی با بیان اینکه ضد انقلاب تلاش می‌کند تا حجاب اسلامی را هدف قرار دهد تا به اسلام و نظام ضربه بزند گفت: در دین اسلام، حجاب یک حکم دینی است و امروزه این حکم به یک نشانه برای اسلام تبدیل شده است. 
آیت الله مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: باید برای همه این آگاهی ایجاد شود که حجاب علاوه بر  یک موضوع اسلامی، قانون است و رعایت آن الزامی است.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #اسلام #الزام #ایران #اینکه #اسلامی #تقلید #مانند #دشمنی #شیرازی #مکارم #نیروی #انتظامی #زیادی #قانونی #الزامی #رعایت #قوانین #قانون #می‌گذارند #خاطرنشان #وظیفه #اشاره #انقلاب #امنیت #افرادی #مفهوم #اجباری #اجبار

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هشدار یک مرجع تقلید درباره تلاش ضد انقلاب برای حذف حجاب


X https://sport45.site/