تاریخ انتشار : شنبه 04 فروردین 1397 - ساعت : 13:55

کد مطلب: 234515 چاپ به اشتراگ گذاشتن

هواپیماهای ایرانی ۷۲ بار بازرسی فنی شده‌اند

مازندمجلس: مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که کارشناسان این سازمان در طول ایام نوروز به شکل مداوم از وضعیت ناوگان شرکت‌های هواپیمایی ایرانی بازدید خواهند کرد.

مازندمجلس: به گزار نامه نیوز رضا جعفرزاده  ، اظهار کرد: از تاریخ ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ تا سوم فرودین امسال، بازرسان استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به انجام ۷۲ مورد بازرسی از هواپیماهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در چهار فرودگاه پرتردد؛ مهرآباد، امام(ره)، مشهد مقدس و کیش اقدام کرده‌اند.
به گفته وی در این بازرسی‌ها تا به امروز همه شرکت‌ها حداقل دو بار مورد بازرسی قرار گرفتند و تعداد این بازرسی‌ها برای برخی شرکتها به بیش از ۱۰ مورد رسیده است.مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری  با بیان اینکه در طول این بازرسی‌ها، بعضا اشکالاتی مشاهده شد که پس از حل اشکال از سوی شرکت‌های هواپیمایی، هواپیماها به پرواز ادامه دادند، گفت که بازرسان سازمان تا ۱۵ فروردین بازرسی‌های خود  را ادامه خواهند داد.
جعفرزاده همچنین درباره آخرین وضعیت پروازهای نوروزی اظهار کرد: از تاریخ ۲۴ اسفندماه ۹۶ تا ۲ فروردین ماه ۹۷ در مجموع ۹۸۷۸ نشست و برخاست هواپیماهای مسافربری (داخلی و بین المللی) انجام شده است.
طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری بیش از چهار میلیون مسافر در نوروز امسال به وسیله شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی سفر خواهند کرد که این عدد در قیاس با سال قبل، افزایش ۱۰ درصدی را به همراه خواهد داشت.
آخرین آمارهای وزارت راه و شهرسازی نشان می دهد که تا پایان روز دوم فروردین سال جاری، بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از حمل و نقل هوایی استفاده کرده اند.
سفرهای جاده‌ای با رسیدن به عدد پنج میلیون، همچنان اصلی‌ترین انتخاب مسافران نوروزی برای سفر به نقاط مختلف کشور هستند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #هواپیمایی #سازمان #هواپیماهای #بازرسی‌ها #فروردین #میلیون #بازرسی #نوروز #داخلی #ایران #خواهند #مسافر #نوروزی #شرکت‌های #تاریخ #اظهار #ایرانی #اسفندماه #امسال #کشوری #پرواز #بازرسان #ادامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : هواپیماهای ایرانی ۷۲ بار بازرسی فنی شده‌اند


X https://sport45.site/