تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 11:08

کد مطلب: 234546 چاپ به اشتراگ گذاشتن

اوباما : مذاکرات هسته ای با ایران موفقیت آمیز بود

مازندمجلس: رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک سخنرانی در ژاپن نظرش را درباره دلیل آنچه به گفته وی «موفقیت‌آمیز بودن» مذاکره بر سر برنامه هسته‌ای ایران بود را عنوان کرد.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا روز یکشنبه درباره مذاکرات بر سر سلاح‌های هسته‌ای کره شمالی اظهار نظر کرد و نظرش درباره آنچه به گفته وی «موفقیت‌آمیز بودن» مذاکرات هسته‌ای با ایران بود را هم عنوان کرد. 
به نوشته آسوشیتدپرس، اوباما گفت‌وگوها با کره شمالی بر سر برنامه هسته‌ای این کشور را دشوار خواند و گفت انزوای این کشور باعث کاسته شدن از اهرم فشارها در زمینه‌های تجارت و مسافرت روی این کشور می‌شود.
اوباما در این سخنرانی در سالنی در توکیو گفت: «کره شمالی نمونه کشوری است که تا کنون از هنجارهای بین‌المللی دور مانده و بنابراین، از بقیه دنیا جدا افتاده است.»
رئیس‌جمهور سابق آمریکا تأکید کرد تلاش‌ها برای مجاب کردن کره شمالی به دست کشیدن از سلاح‌های هسته‌ای وظیفه‌ای دشوار است اما همکاری کشورها اعم از چین، کره جنوبی و ژاپن برای اعمال فشار بر کره شمالی بهتر از اقدامات یکجانبه توسط هر کشوری است.
او گفت تلاش‌های قبلی آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای ایران، موفقیت‌آمیزتر بود زیرا اهرم فشار بر روی ایران بیشتر بود در حالی که تجارت‌ با کره شمالی و سفر به این کشور اندک است.   
اوباما گفت: «این باعث می‌شود آنها (کره شمالی) کمتر به از این نوع مذاکرات اثر بپذیرند.»
سخنان رئیس‌جمهور سابق آمریکا در مراسمی که یک گروه غیرانتقاعی ژاپنی آن را برگزار می‌کرد، ایراد شد. اوباما قبل از ژاپن به سنگاپور، نیوزلند و استرالیا سفر کرده بود
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #شمالی #هسته‌ای #اوباما #آمریکا #مذاکرات #رئیس‌جمهور #دشوار #کشوری #سلاح‌های #درباره #برنامه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اوباما : مذاکرات هسته ای با ایران موفقیت آمیز بود


X https://sport45.site/