تاریخ انتشار : یکشنبه 05 فروردین 1397 - ساعت : 12:29

کد مطلب: 234557 چاپ به اشتراگ گذاشتن

خانه تکانی اساسی جان بولتون در کاخ سفید

مازندمجلس: منابع دیپلماتیک و رسانه‌ای آمریکا می‌گویند، مشاور جدید امنیت ملی آمریکا قصد دارد تغییرات زیادی در کارکنان کاخ سفید ایجاد کند.

مازندمجلس: به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا که اخیرا به این سِمَت گمارده شده باعث ایجاد جنجال در کاخ سفید شده و گفته می‌شود با عقایدش درباره جنگ و نیز شیوه‌های تند خود برای "حمایت از امنیت ملی آمریکا" شرایط در کاخ سفید را به شکل کلی تغییر می‌دهد.
مجله فارین پالیسی آمریکا در گزارشی در این باره می‌نویسد: انتظار می‌رود بولتون دست به تغییرات گسترده‌ای در پرسنل کاخ سفید بزند و ده‌ها تن از مسئولان شورای امنیت ملی آمریکا را که با هربرت مک مستر، مشاور پیشین شورای امنیت ملی آمریکا کار می‌کردند، کنار بگذارد.
بنا به نوشته فارین پالیسی او تنها به شورای امنیت ملی آمریکا بسنده نخواهد کرد بلکه مسئولانی که از زمان باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا باقی مانده‌اند و همچنان در کاخ سفید مشغول هستند را برکنار می‌کند.
بنابر این گزارش، بولتون اعتقاد دارد که این افراد از ترامپ تبعیت نمی‌کنند و حتی همین‌ها در درز اخبار و اطلاعات کاخ سفید به رسانه‌ها نقش داشته‌اند.
فارین پالیسی به نقل از یک مسئول سابق کاخ سفید می‌نویسد: بولتون یک خانه تکانی اساسی در کاخ سفید خواهد داشت. تمام آن‌هایی که در دوران اوباما کار می‌کرده‌اند باید آماده شوند تا کاخ سفید را ترک کنند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #آمریکا #امنیت #بولتون #فارین #پالیسی #شورای #پیشین #اوباما #می‌نویسد #تکانی #گزارش #مشاور #اساسی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : خانه تکانی اساسی جان بولتون در کاخ سفید


X https://sport45.site/